La Liga: Lewandowski trafił do siatki, ale Barcelona rozczarowała

2024-02-11, 23:09

Robert Lewandowski wpisał się na listę strzelców w meczu z Granadą. Foto: PAP/EPA/Alejandro Garcia

Robert Lewandowski zdobył gola w meczu Barcelony z Granadą, jednak "Duma Katalonii" nie zdołała wygrać z będącą w strefie spadkowej drużyną. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3, co z pewnością jest rozczarowaniem dla drużyny prowadzonej przez Xaviego.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania Barcelony z przedostatnią w tabeli Granadą nie oczarowała kibiców - "Duma Katalonii" szybko wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Lamine Yamala. 16-latek pięknie zamknął akcję po dośrodkowaniu Joao Cancelo i dał gospodarzom prowadzenie.

Później jednak sprawy się skomplikowały. Piłkarze Xaviego utrzymywali się przy piłce, ale nie podkręcali tempa, jakby ten wynik miał im wystarczyć do końcowego triumfu. Nie stwarzali zbyt wielu sytuacji i grali dość niemrawo, co zemściło się jeszcze przed przerwą. W 43. minucie do siatki trafił Ricard Sanchez.

Można było spodziewać się huraganowych ataków gospodarzy w drugiej połowie, stało się jednak inaczej, ku uciesze chcących goli kibiców. Po błędzie obrony Barcelony w 60. minucie gola dającego prowadzenie Granadzie zdobył Pallistri. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać - trzy minuty później wyrównującego gola wbił Lewandowski, kończąc ładną akcję "Dumy Katalonii". Była to jego dziesiąta bramka w tym sezonie.

Goście nie chcieli jednak rezygnować z walki o komplet punktów na stadionie faworyzowanego rywala. Znów wyszli na prowadzenie, a gola potężnym strzałem głową zdobył Miquel. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry drugą bramkę tego wieczoru zdobył Yamal. Strzał sprzed pola karnego zaskoczył golkipera, który jednak mógł w tym przypadku lepiej się ustawić.

Wynik nie uległ już zmianie, a "Duma Katalonii" musi przełknąć gorzką pigułkę, zresztą nie pierwszą w tym sezonie. Warto też odnotować, że w zespole Granady od 84. minuty grał pomocnik reprezentacji Polski - Kamil Jóźwiak. Dla 25-latka to debiut w nowej drużynie.

W innych spotkaniach Getafe pokonało Celtę Vigo 3:2 (2:0), Mallorca wygrała z Rayo Vallecano 2:1 (0:0), a Sevilla pokonała Atlético Madryt 1:0 (1:0).

W tabeli prowadzi Real Madryt (61 pkt) przed Gironą (56 pkt) i Barceloną (51 pkt).