WTA Doha: Magda Linette sprawiła sobie prezent urodzinowy. Pewny awans Polki

2024-02-12, 16:06

Magda Linette wygrała pierwszy mecz podczas turnieju w Dosze . Foto: Kamran Jebreili/Associated Press/East News

Magda Linette awansowała do 2. rundy turnieju WTA 1000 w Dosze. Polka wygrała w dwóch setach z Japonką Nao Hibino 6:1, 6:4.

Magda Linette zagra w drugiej rundzie z rozstawioną z numerem piątym Qinwen Zheng, finalistką tegorocznego Australian Open.

Linette rozpoczęła spotkanie z 93. w rankingu WTA Japonką bardzo solidnie i dzięki dwóm przełamaniom wygrała 6:1.

Drugi set był znacznie trudniejszy dla 53. w światowym zestawieniu Polki. Chociaż jako pierwsza przełamała rywalkę, to chwilę później sama straciła podanie i było 2:2. Poznanianka zdołała jednak opanować sytuację na korcie, ponownie przełamała Hibino i w ostatnim gemie wykorzystała piątą piłkę meczową, zwyciężając 6:4.

To był dziewiąty pojedynek tych zawodniczek. Wygrana pozwoliła Linette objąć prowadzenie w bezpośredniej rywalizacji 5-4.

Po zakończeniu meczu, organizatorzy przygotowali Polce niespodziankę - złożyli jej życzenia i dali w prezencie tort zawodniczce, obchodzącej dziś (12 lutego) 32. urodziny.

Iga Świątek rozpocznie marsz o obronę tytułu meczem drugiej rundy z Rumunką Soraną Cirsteą. Jej spotkanie z Rumunką zostanie rozegrane w poniedziałek po południu