Serie A: sensacyjna porażka Juventusu. Kosztowne pudło Milika

2024-02-12, 23:01

Juventus przegrał z Udinese. Foto: PAP/EPA/MASSIMO RANA

W jedynym poniedziałkowym meczu 24. kolejki włoskiej Serie A, Juventus niespodziewanie przegrał z Udinese 0:1. W podstawowym składzie gospodarzy wystąpili Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik, który zmarnował kilka okazji, ponadto nie uznano mu gola.

Gospodarze przystępowali do meczu jako zdecydowani faworyci - Juventus zajmuje 2. miejsce w lidze i pozostawał niepokonany w trwającym sezonie w meczach na swoim stadionie. Goście zaś wygrali zaledwie jeden mecz ligowy w ostatnich dwunastu kolejkach.

Mimo to, zawodnicy Udinese wyszli na prowadzenie. W 25. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego błąd popełnił Alex Sandro, a Lautaro Giannetti celnym strzałem pokonał Wojciecha Szczęsnego. Chwilę później do szybkiego wyrównania mógł doprowadzić Arkadiusz Milik, jednak Polak spudłował z najbliższej odległości.

Kolejną dogodną okazję Milik zmarnował w 42. minucie - jego mocne uderzenie piłki głową w środek bramki obronił golkiper gości Maduka Okoye.

Po przerwie, do odważniejszych ataków ruszyli gospodarze. W 60. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu Rabiota, stan meczu wyrównał Milik. Sędzia nie uznał jednak gola, gdyż piłka lecąc w pole karne opuściła boisko. Chwilę wcześniej, główny arbiter nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką w polu karnym obrońcy Udinese, co wzbudziło wielkie protesty.

Choć Juventus przeważał, nie stwarzał sobie kolejnych dogodnych okazji do zdobycia bramki i sensacyjnie przegrał po raz pierwszy w sezonie. Podopieczni Massimiliano Allegriego mają po tej kolejce tylko punkt przewagi nad trzecim w tabeli Milanem, a do liderującego Interu tracą już 7 punktów.