Premier League: Gallagher bohaterem Chelsea. "The Blues" lepsi od Crystal Palace

2024-02-12, 23:11

Conor Gallagher (z lewej) zdobył dwie bramki dla Chelsea w meczu z Crystal Palace . Foto: Paul Terry/Associated Press/East News

Piłkarze Crystal Palace przegrali u siebie z Chelsea 1:3 w poniedziałkowym meczu 24. kolejki Premier League. Dublet w tym spotkaniu zaliczył pomocnik gości Conor Gallagher.

Bieżący sezon nie jest udany dla piłkarzy Chelsea. "The Blues" niewielkie szanse awansu do europejskich pucharów.

Podopieczni Mauricio Pochettino niezbyt dobrze zaczęli jednak poniedziałkowe derby Londynu. Po pierwszej połowie to Crystal Palace prowadziło po bramce Jeffersona Lermy w trzydziestej minuty. Ekwadorczyk oddał kapitalny strzał z dystansu. W tej części gry Chelsea grało słabo i niewiele zwiastowało poprawę.

Tuż po przerwie wyrównującego gola zdobył jednak Conor Gallagher, który wykończył dośrodkowanie Malo Gusto. Długo wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Goście zdołali jednak zapewnić sobie wygraną w doliczonym czasie drugiej połowy.

Najpierw prowadzenie gościom zapewnił Gallagher, który skompletował dublet, zamieniając na gola podanie Cole'a Palmera. To nie było jednak ostatnie słowo Chelsea - Palmer zaliczył drugą asystę, tym razem przy bramce Enzo Fernandeza.

Zwycięstwo pozwoliło awansować piłkarzom z zachodniej części Londynu na dziesiąte miejsce w tabeli Premier League.