Premier League. Manchester City nadrobił zaległości. Brentford pokonane, Liverpool coraz bliżej

2024-02-20, 22:24

Mecz Manchester City - Brentford. Foto: Andrew Yates/Associated Press/East News

Manchester City wygrał z Brentrofrd 1:0 w zaległym meczu 18. kolejki piłkarskiej Premier League. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Erling Haaland. Obrońcy tytułu mają już tylko punkt straty do prowadzącego w tabeli Liverpoolu.

Po zaskakującym remisie z Chelsea "Obywatele" potrzebowali punktów jak tlenu. Spisujące się ostatnio w kratkę Brentford wydawało się idealnym rywalem, by powrócić na zwycięską ścieżkę.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali jednak goście - Onyeka wyprzedził Walkera i stanął oko w oko z Edersonem. Strzał Nigeryjczyka z ostrego kąta był jednak kiepski, a brazylijski golkiper bez kłopotu złapał piłkę. Po chwili z rzutu wolnego tuż nad poprzeczką przymierzył Toney.

Później do głosu doszli podopieczni Pepa Guardioli, ale mieli spore problemy z tworzeniem sobie klarownych okazji bramkowych. Niezłą szansę w 36. minucie miał Bernardo Silva po podaniu Walkera, ale jego główka okazała się niecelna, a Brentford zeszło na przerwę z korzystnym dla siebie wynikiem 0:0.

Drugą odsłonę rozpoczął "ostrzał" bramki Flekkena w wykonaniu Rodriego, ale Hiszpan nie był w stanie zaskoczyć holenderskiego bramkarza. Impas przełamał jednak nie defensywny pomocnik, a król strzelców ubiełego sezonu, Erling Haaland. Norweg po podaniu Alvareza kropnął z dystansu i strzelił 17. gola w 20. ligowym występie.

Napastnik City po raz drugi trafił do siatki w 80. minucie, ale tym razem nie mógł cieszyć się z gola, ponieważ sędzia odgwizdał ofsajd.

Dzięki zwycięstwu "Obywatele" zbliżyli się na punkt do prowadzącego w tabeli Liverpoolu (57 pkt). Trzeci jest Arsenal (55 pkt), a strefę Ligi Mistrzów zamyka Aston Villa (49 pkt).