Polska - Szwajcaria. Przegrany sparing Biało-Czerwonych. Gwiazda Instagrama ustaliła wynik meczu

2024-02-23, 20:07

Kayla Adamek (w środku) zdobyła honorową bramkę dla reprezentacji Polski w meczu ze Szwajcarią . Foto: PAP/EPA/ANTHONY ANEX

Piłkarki reprezentacji Polski przebywające na zgrupowaniu w hiszpańskiej Marbelli. W piątek podopieczne Niny Patalon rozegrały sparing, w którym przegrały ze Szwajcarią 1:4 (0:2). We wtorek rozegrany zostanie rewanż.

• Piątkowy mecz nie ułożył się po myśli Polek. Największa gwiazda naszej reprezentacji Ewa Pajor nie wykorzystała rzutu karnego w pierwszej połowie
  • Honorową bramkę dla Biało-Czerwonych zdobyła Kayla Adamek

Biało-Czerwone przygotowują się do występów w dywizji A Ligi Narodów.

Wyraźna porażka Polek. Pajor nie wykorzystała karnego

Pierwszą bramkę Poli straciły w szóstej minucie, gdy piłkę do własnej bramki skierowała obrończyni Wiktoria Zieniewicz, próbując blokować strzał Ramony Bachmann. Po chwili Ewa Pajor mogła wyrównać, jednak nie wykorzystała rzutu karnego. Jej strzał obroniła Elvira Herzog.

Pod koniec pierwszej połowy Szwajcarki przeprowadziły kontrę. Katarzyna Kiedrzynek obroniła uderzenie Aurelie Csillag, ale była bezradna wobec dobitki Alayah Pilgrim.

Szwajcarska gwiazda ustaliła wynik. We wtorek rewanż

Pomocniczka reprezentacji Polski Kayla Adamek w 62. minucie zdobyła bramkę kontaktową. Potem Noemi Ivelj podwyższyła na 3:1, a wynik meczu ustaliła Alisha Lehmann, która jest jedną z najbardziej popularnych piłkarek na świecie. Pomocniczka Aston Villi ma ponad 16 mln obserwujących na Instagramie, czyli o cztery miliony więcej od wybitnego szwajcarskiego tenisisty Rogera Federera.

Drugi sparing biało-Czerwonych z reprezentacją Szwajcarii w Marbelli odbędzie się we wtorek o godz. 17.