PŚ w snowboardzie. Kwiatkowski poprawił wynik z soboty. Polak w pierwszej dziesiątce

2024-02-25, 14:30

Oskar Kwiatkowski. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Japonka Tsubaki Miki i Austriak Arvid Auner wygrali w niedzielę zawody Pucharu Świata snowboardowego slalomu giganta równoległego w Krynicy-Zdroju. Oskar Kwiatkowski zajął ósme miejsce.

Impreza dzień wcześniej po raz pierwszy w historii odbyła się w Polsce. Wówczas Kwiatkowski był wówczas 11.

Pozostali biało-czerwoni nie zdołali awansować do finałowej szesnastki. Wśród mężczyzn Michał Nowaczyk był 19., Andrzej Gąsienica Daniel 34., Maciej Mikołajczyk 38., a Mikołaj Rutkowski został zdyskwalifikowany.

Najlepsza z Polek Weronika Biela-Nowaczyk zajęła 25. miejsce. Tuż za nią sklasyfikowana została Maria Bukowska-Chyc, a 28. była Natalia Stokłosa. Drugiego przejazdu nie ukończyły Karolina Półtorak, Natasza Piwowarczyk, Olga Kaciczak i Sonia Zapała. Z kolei Olimpia Kwiatkowska i Weronika Dawidek zostały zdyskwalifikowane.

Decyzja o tym, że Polska będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata, zapadła w maju ubiegłego roku.

Wpływ na to miały starania działaczy Polskiego Związku Narciarskiego, ale także sukcesy sportowe, czyli złoty medal Oskara Kwiatkowskiego i brązowy Aleksandry Król w slalomie gigancie równoległym podczas zeszłorocznych mistrzostw świata w gruzińskim Bakuriani.