ATP Dubaj. Rywal postawił trudne warunki. Hubert Hurkacz wywalczył awans do ćwierćfinału

2024-02-28, 20:08

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju w Dubaju. Foto: Kamran Jebreili/Associated Press/East News

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju. Polak pokonał Australijczyka Christophera O'Connella 7:6 (7-5), 6:4. Jego kolejnym rywalem będzie Ugo Humbert.

W swoim meczu 1/16 finału Hubert Hurkacz wygrał z Niemcem Janem-Lennardem Struffem 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 7:6 (8-6) po bardzo zaciętym boju. Spotkanie trwało dwie godziny i 42 minuty, a kibice nie zobaczyli w nim ani jednego przełamania.

Rywal postawił trudne warunki

W drugiej rundzie Polak mierzył się z Christopherem O’Connellem. Australijczyk we wtorek w meczu pierwszej rundy turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich pokonał 6:2, 6:4 Niemca Maximiliana Marterera.

W pierwszej partii obaj tenisiści utrzymywali swoje serwisy, o czym świadczy fakt, że żaden z nich nie stanął przed choćby jedną szansą na przełamanie.

O losach seta rozstrzygnął więc tie-break. Dobrze rozpoczął go Polak, bo od pewnie zdobytego punktu przy swoim podaniu. Po chwili wrocławianin zdołał wywalczyć mini break, który po chwili Australijczyk odrobił.

W końcówce trzynastego gema Australijczyk ponownie nie utrzymał serwisu, jednak tym razem Hurkacz posłał asa, który przypieczętował jego zwycięstwo w pierwszym secie.

Pierwsze przełamanie Hurkacza w Dubaju. "Wreszcie wygrałem seta bez tie-breaka"

Choć początkowo wiele wskazywało na to, że przebieg drugiego seta będzie identyczny, to w siódmym gemie Hurkacz zagrał nieco agresywniej, co przełożyło się na dwa break pointy. Polak wykorzystał drugi z nich, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie z przewagą przełamania.

- Wreszcie wygrałem seta bez tie-breaka. Christopher grał dobry tenis, trudno było z nim rywalizować. Cieszę się ze zwycięstwa i kolejnego ćwierćfinału tutaj - powiedział Hurkacz w krótkiej rozmowie na korcie po spotkaniu.

W ćwierćfinale rywalem Polaka będzie Ugo Humbert. Francuski tenisista pokonał Andy'ego Murraya 6:2, 6:4.

Hubert Hurkacz - Christopher O'Connell 7:6 (7-5), 6:4

Do tej pory Hurkacz grał z O'Connellem tylko raz. W 2023 roku w ćwierćfinale w Stuttgarcie Polak wygrał w dwóch setach 6:4, 6:4.

Dobry start Hurkacza w Dubaju może doprowadzić go do najwyższego miejsca w rankingu ATP w karierze. "Hubi" ma okazję wyprzedzić Holgera Rune, do którego traci niecałe 200 punktów. Duńczyk nie rywalizuje w Dubaju, ale zdecydował się na start w innej "pięćsetce", jaką jest turniej w meksykańskim Acapulco.