ATP Dubaj. Hubert Hurkacz - Ugo Humbert. Stary znajomy na drodze Polaka. Kiedy i o której ćwierćfinał?

2024-02-29, 09:36

O półfinał Hurkacz zagra z Humbertem. Foto: DAVID GRAY/AFP/East News

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju po pokonaniu Australijczyka Christophera O'Connella. Jego kolejnym rywalem będzie Francuz Ugo Humbert. Kiedy i o której mecz z udziałem Polaka?

Przełamanie Hurkacza

W swoim meczu 1/16 finału Hubert Hurkacz wygrał z Niemcem Janem-Lennardem Struffem 7:6 (7-5), 6:7 (4-7), 7:6 (8-6) po bardzo zaciętym boju. Spotkanie trwało dwie godziny i 42 minuty, a kibice nie zobaczyli w nim ani jednego przełamania.

W 1/8 finału Polak mierzył się z Christopherem O'Connellem. W pierwszym secie Polak przedłużył serię trzynastogemowych partii, bowiem po raz kolejny w rywalizacji nie doszło do żadnego przełamania. Polak zwyciężył 7:6 (7-5). W drugim secie nastąpiło pierwsze przełamanie Polaka w Dubaju, dzięki czemu wygrał 6:4 i przypieczętował awans.

O półfinał Hurkacz zagra w czwartek z Ugo Humbertem. Francuski tenisista pewnie pokonał Andy'ego Murraya 6:2, 6:4, a wcześniej zaliczył udany rewanż na Gaelu Monfilsie, z którym wygrał w trzech setach.

Z Humbertem Polak mierzył się czterokrotnie. W trzech spotkaniach triumfował wrocławianin, jednak w ostatnim starciu w Marsylii pewnie zwyciężył niesiony przez rodaków zawodnik urodzony w Metz.

Hubert Hurkacz - Ugo Humbert. Kiedy i o której ćwierćfinał z udziałem Polaka?

Mecz Hubert Hurkacz - Ugo Humbert rozpocznie się po zakończeniu spotkania Daniił Miedwiediew - Alejandro Davidovich Fokina. Rosyjsko-hiszpańskie starcie zaplanowano na godzinę 16.00 polskiego czasu, dlatego Hurkacz i Humbert powinni pojawić się na korcie około godziny 18.00.

Dobry start Hurkacza w Dubaju może doprowadzić go do najwyższego miejsca w rankingu ATP w karierze. "Hubi" ma okazję wyprzedzić Holgera Rune, do którego traci niecałe 200 punktów. Duńczyk nie rywalizuje w Dubaju, ale zdecydował się na start w innej "pięćsetce", jaką jest turniej w meksykańskim Acapulco.