Glasgow 2024. Christian Coleman wygrał walkę sprinterów. Emocjonujący finał biegu na 60 metrów

2024-03-01, 22:53

Christian Coleman został mistrzem świata w biegu na 60 metrów. Foto: PAP/EPA/ADAM VAUGHAN

Amerykanin Christian Coleman wygrał prestiżowy finał biegu na 60 metrów podczas halowych mistrzostw świata, które odbywają się w Glasgow. Coleman okazał się szybszy od innego wielkiego faworyta, swojego rodaka Noaha Lylesa.

• Finał biegu na 60 metrów był zapowiadany jako walka dwóch wybitnych amerykańskich sprinterów
  • Ostatecznie lepszy okazał się Christian Coleman, który dużo lepiej wystartował i nie dał się dogonić Noahowi Lylesowi

Rywalizacja na 60 metrów w Glasgow była zapowiadana jako walka dwóch znakomitych amerykańskich sprinterów: aktualnego mistrza świata na 100 metrów Noaha Lylesa oraz rekordzisty świata na 60 m Christiana Colemana.

Obaj bardzo szybko biegali w eliminacjach, czym tylko potwierdzili mistrzowskie aspiracje. W finale Amerykanie stoczyli zacięty pojedynek.

Lepszy okazał się Christian Coleman, który dużo lepiej wyszedł z bloków i wpadł na metę z czasem 6,41 s. Noah Lyles zaspał na starcie i musiał odrabiać straty. Jego finałowy czas to 6,44 s. Brązowy medal zdobył Jamajczyk Ackeem Blake - 6,46 s.

Dla Colemana to drugi w karierze tytuł halowego mistrza świata w biegu na 60 metrów i drugi zdobyty w Wielkiej Brytanii. W 2018 roku triumfował w Birmingham.

Lekkoatletyka. Halowe mistrzostwa świata Glasgow 2024. Terminarz HMŚ, program startów Polaków

Wyniki finałów pierwszego dnia lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow: