Glasgow 2024. Jakub Szymański bez medalu. Polak czwarty w biegu na 60 metrów przez płotki

2024-03-02, 22:38

Jakub Szymański zajął piąte miejsce w finale biegu na 60 metrów przez płotki na HMŚ w Glasgow. Foto: PAP/Adam Warżawa

Jakub Szymański nie zdobył medalu w biegu na 60 metrów przez płotki podczas halowych mistrzostw świata w Glasgow. 21-latek, który w półfinale pobił rekord Polski, w finale zajął piąte miejsce. Mistrzem świata został faworyzowany Amerykanin Grant Holloway.

Polski płotkarz świetnie spisuje się w sezonie halowym i był jednym z głównych kandydatów do zdobycia medalu w Glasgow.

Wysoka forma Polaka. Pobił rekord kraju

Jakub Szymański potwierdził zresztą doskonałą dyspozycję w sobotnim półfinale, który przebiegł w czasie 7,46 s. Oznaczało to nowy rekord Polski!

21-latek zanotował drugi czas półfinałów. Szybszy był tylko znakomity Amerykanin Grant Holloway, który na dystansie 60 metrów nie znalazł jeszcze pogromcy.

Jakub Szymański bez medalu. Piąte miejsce w finale

Niestety, w finale tak dobrze już nie było. Polak nie zaczął biegu najlepiej i na dystansie nie zdołał już odrobić strat. Ostatecznie Jakub Szymański zajął piątą pozycję z czasem 7,53 s.

Najlepszy okazał się bezkonkurencyjny Grant Holloway, który, z czasem 7,29 s, pobił rekord mistrzostw świata. Srebrny medal wywalczył Włoch Lorenzo Simonelli - 7,43 s, a brązowy krążek zdobył Francuz Just Kwoaou-Mathey - 7,47 s.

Aby zdobyć medal, Polak musiał więc powtórzyć swój rekordowy wynik z półfinału.

Jakub Szymański podsumowuje swój finałowy bieg na HMŚ w Glasgow (IAR) 0:25
+

Wyniki finałów drugiego dnia lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow: