Premier League. Phil Foden bohaterem derbów Manchesteru. Mistrzowie odwrócili losy spotkania

2024-03-03, 18:45

Phil Foden został bohaterem derbów Manchesteru . Foto: PAP/EPA/ASH ALLEN

Manchester City pokonał przed własną publicznością w derbach Manchester United 3:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Po 27 kolejkach angielskiej Premier League "The Citizens" mają 62 punkty i tracą jeden do prowadzącego w tabeli Liverpoolu.

Gospodarze objęli prowadzenie w ósmej minucie, gdy efektownym, mocnym strzałem z dystansu popisał się Marcus Rashford. Taki wynik utrzymał się do przerwy, choć w jej końcowych fragmentach stuprocentową okazję zmarnował Norweg Erling Haaland. Najskuteczniejszy piłkarz Premier League w poprzednim i obecnym sezonie posłał piłkę nad poprzeczką z odległości kilku metrów, gdy musiał tylko skierować ją do pustej bramki.

Mistrzom Anglii pomógł Phil Foden. W 56. minucie popisał się niewiele mniej spektakularnym uderzeniem niż Rashford, doprowadzając do remisu, a w 80. dał gospodarzom prowadzenie.

Haaland także zdobył swojego gola - w doliczonym czasie drugiej połowy. Było to jego 18. ligowe trafienie w tym sezonie, a drugi w klasyfikacji strzelców Ollie Watkins z Aston Villi ma o dwa mniej.

W 19 ostatnich meczach o stawkę "The Citizens" odnieśli 17 zwycięstw i dwukrotnie zremisowali. Ostatniej porażki doznali 6 grudnia z Aston Villą (0:1).

Manchester United zgromadził 44 punkty i jest szósty w tabeli.

Trzeci w tabeli Arsenal Londyn Jakuba Kiwiora (58 pkt) w poniedziałek wieczorem zmierzy się na wyjeździe z zamykającym tabelę beniaminkiem Sheffield United.