Serie A. Szczęsny obronił karnego, ale Juventus przegrał w hicie. Prestiżowa wygrana Napoli

2024-03-03, 23:10

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny, ale nie zapobiegł porażce Juventusu w meczu z Napoli . Foto: PAP/EPA/CIRO FUSCO

Piłkarze SSC Napoli wygrali z Juventusem 2:1 w hitowym meczu 27. kolejki włoskiej Serie A. Wojciech Szczęsny nie zapobiegł porażce gości, choć zdołał obronić rzut karny egzekwowany przez Victora Osimhena.

Choć piłkarze Napoli nie mają szans na obronę tytułu mistrza Włoch, a strata Juventusu do prowadzącego Interu wydaje się zbyt duża, by "Stara Dama" walczyła o scudetto, mecz między tymi drużynami jak zawsze wzbudził wielkie emocje.

Napoli lepsze od Juventusu w hicie Serie A

Bitwa południa z północą Italii była niezwykle interesująca. Jako pierwsi stuprocentową szansę do zdobycia bramki mieli goście z Turynu. W 10. minucie po wrzutce Federico Chiesy groźnie główkował Dusan Vlahović, ale piłka po strzale Serba minimalnie minęła słupek.

Gospodarze odpowiedzieli w 24. minucie, gdy niecelnie uderzał ich kapitan Giovanni Di Lorenzo.

Wojciech Szczęsny po raz pierwszy musiał się wykazać cztery minuty później, gdy z problemami obronił strzał Matteo Politano. Z czasem na boisku w Neapolu zaczęło dziać się więcej. W 34. minucie kolejną świetną szansę miał Vlahović, jednak tym razem napastnik Juventusu tylko obił słupek.

Jako pierwsi do siatki trafili neapolitańczycy. Podopieczni Francesco Calzony uszczęśliwili swoich kibiców w 43. minucie spotkania. Manuel Locatelli zbyt krótko wybił piłkę i ta trafiła do Chwiczy Kwaracchelii. Gruzin popisał się ładnym strzałem z pierwszej piłki, ale w pokonaniu Szczęsnego pomógł mu też rykoszet od Andrei Cambiasso.

Szczęsny obronił karnego, ale to za mało

Po przerwie turyńczycy mieli kilka okazji do wyrównania, ale skuteczności brakowało Vlahoviciowi czy Cambiasso. W drużynie gospodarzy na boisku pojawił się natomiast Piotr Zieliński. Polski pomocnik, który nie przedłuży wygasającego kontraktu z Napoli, stracił z tego powodu miejsce w wyjściowym składzie.

Na boisku przeważali jednak goście. Starania Juventusu o wyrównanie przyniosły efekt w 81. minucie. Gola zdobył Chiesa, który wykończył dwójkową akcję z Alcarazem.

"Bianconeri" nie zdołali jednak wywieźć choćby punkt ze Stadio Diego Armando Maradona. Siedem minut po trafieniu Chiesy, Napoli zdobyło bowiem drugą bramkę. Sędzia Maurizio Mariani podyktował rzut karny po faulu Josepha Nonge Boende na Victorze Osimhenie.

Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł sam poszkodowany, ale Wojciech Szczęsny obronił strzał Nigeryjczyka. Wobec dobitki Giacomo Raspadoriego polski golkiper był jednak bezradny!

Juventus, w barwach którego w końcówce meczu pojawił się Arkadiusz Milik, miał jednak doskonałą okazję na wyrównanie w doliczonym czasie gry. Nad poprzeczką uderzył jednak Daniele Rugani i wygrana Napoli stała się faktem.