Bayern Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Bawarczycy udanie zrewanżowali się Lazio

2024-03-05, 22:50

Mecz Bayern Monachium - Lazio Rzym. Foto: PAP/EPA/RONALD WITTEK

Bayern Monachium pokonał Lazio Rzym 3:0 (3:1 w dwumeczu) i zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem "Die Roten" byl autor dwóch goli - Harry Kane.

Bayern, któremu zależało na szybkim odrobieniu strat z Rzymu, od pierwszego gwizdka ruszył do ataku. Już w szóstej minucie do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł Jamal Musiala, ale jego uderzenie obronił Ivan Provedel.

W 14. minucie młody Niemiec próbował uderzenia zza pola karnego, ale golkiper Lazio ponownie był górą i pewnie sparował jego silny strzał. Provedel ponownie musiał uwijać się jak w ukropie już trzy minuty później przy strzale Harry’ego Kane’a, ale tym razem wyręczył go obrońca, który po minimalnym rykoszecie skierował piłkę na rzut rożny.

Lazio broniło się desperacko, ale… skutecznie. Defensorzy „Biancocelestich” raz po raz blokowali strzały Bawarczyków i wybijali piłkę sprzed własnego pola karnego. W 37. minucie podopieczni Mauricio Sarriego omal nie zaskoczyli rywali kontratakiem, który po centrze Luisa Alberto główką próbował wykończyć Ciro Immobile, ale chybił z szóstego metra.

W 39. minucie to jednak gospodarze otworzyli wynik meczu – do główki złożył się Kane, piłkę zdołał odbić Provedel, ale ta i tak wtoczyła się do bramki Lazio. Po chwili płasko dośrodkowaną piłkę wślizgiem w polu karnym rzymian zaatakował Leroy Sane, ale nie trafił w bramkę.

Monachijczycy wyszli na prowadzenie w dwumeczu jeszcze w pierwszej połowie – wybitą z pola karnego piłkę efektownie wolejem wstrzelił Eric Dier, a tor jej lotu głową zmienił Thomas Mueller, który jak zwykle był tam, gdzie trzeba.

Po zmianie stron dominacja „Die Roten” nie słabła. W 59. minucie w pole karne rzymian z piłką wpadł Raphael Guerreiro, ale strzał Portugalczyka minął słupek o około metr. Skuteczniejszy siedem minut później okazał się Kane, który z bliska dobił piłkę po strzale Sane, nieczysto odbitym przez Provedela. Było to szóste trafienie byłego gracza Tottenhamu w tej edycji LM.

Trzeci gol podopiecznych Thomasa Tuchela zakończył emocje na Allianz Arenie. Bezradne Lazio nie było w stanie zagrozić rywalom, kończąc spotkanie bez ani jednego celnego strzału i zasłużenie pożegnało się z Champions League.

W drugim wtorkowym meczu Champions League Real Sociedad przegrał z Paris Saint-Germain 1:2. W dwumeczu mistrzowie Francji wygrali 4:1.

Bayern Monachium - Lazio Rzym 3:0 (Harry Kane 39', 66', Thomas Mueller 45+2')

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Bayern Monachium

Składy

Bayern: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Matthijs de Ligt, Eric Dier, Raphael Guerreiro (78' Alphonso Davies) - Aleksandar Pavlović, Leon Goretzka - Leroy Sane (89' Konrad Laimer), Thomas Mueller (78' Mathys Tel), Jamal Musiala (90' Serge Gnabry) - Harry Kane

Lazio: Ivan Provedel - Adam Marusić, Mario Gila, Alessio Romagnoli, Luca Pellegrini - Matteo Guendouzi, Matias Vecino (61' Danilo Cataldi), Luis Alberto (80' Daichi Kamada) - Felipe Anderson (75' Pedro Rodriguez), Ciro Immobile (61' Taty Castellanos), Mattia Zaccagni (61' Gustav Isaksen)