Liga Mistrzów: Real Madryt wytrzymał ataki RB Lipsk. "Królewscy" meldują się w ćwierćfinale

2024-03-06, 22:52

Real awansował do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Foto: PAP/EPA/Ballesteros

Real Madryt zremisował z RB Lipsk 1:1 w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. W pierwszym spotkaniu "Królewscy" wypracowali sobie zaliczkę w postaci zwycięstwa 1:0 i awansowali do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu drużyna RB Lipsk sprawiała lepsze wrażenie niż faworyzowany Real Madryt. Wygrali jednak "Królewscy" po fantastycznej akcji Brahima Diaza.

Goście spróbowali jednak zepsuć kibicom Realu wypadającą w środę 122. rocznicę założenia klubu i wywalczyć awans do ćwierćfinału.

Bezczynność Realu i motywacja Lipska

Podopieczni Marco Rose, którzy w Madrycie musieli wygrać jedną bramką, bo doprowadzić do dogrywki, od pierwszych minut zaatakowali gospodarzy wysokim pressingiem, dzięki czemu stworzyli sobie kilka sytuacji bramkowych.

Dwukrotnie przed szansą pokonania Łunina stanął Openda. Szczególnie sytuacja z 42. Minuty mogła zakończyć się golem dla przyjezdnych, jednak napastnik niemieckiej drużyny nieznacznie się pomylił, a piłka otarła się o boczną siatkę.

Podopieczni Carlo Ancelottiego nie palili się do ataków na bramkę rywali, a ich bierność podsumowały gwizdy, w akompaniamencie których Królewscy schodzili z murawy do szatni po przerwie.

Wymiana ciosów po przerwie. Real przetrwał i jest w ćwierćfinale

Po zmianie stron niewiele się zmieniło - piłkarze Lipska szukali okazji do zdobycia bramki, natomiast gospodarze starali się jeszcze bardziej uspokoić przebieg gry. O spokoju nie można było mówić w przypadku Viniciusa, który w pewnym momencie sfaulował Orbana, a po chwili powalił go na murawę, za co ostatecznie otrzymał tylko żółtą kartkę.

W 65. minucie to Real niespodziewanie wyszedł na prowadzenie po tym, jak Jude Bellingam sprytnym zagraniem uruchomił Viniciusa, a ten precyzyjnym zagraniem pokonał Gulacsiego.

Na odpowiedź gości nie trzeba było jednak długo czekać, bowiem piłkę po strzale głową do bramki Łunina wpakował Willy Orban, który wykorzystał dogranie Rauma.

Piłkarze Lipska nie odpuszczali i regularnie meldowali się w okolicach pola karnego "Królewskich". W końcówce nie zabrakło momentów, które podniosły ciśnienie kibiców gospodarzy. W doliczonym czasie gry finezyjny strzał Olmo obił poprzeczkę.

Real Madryt - RB Lipsk 1:1 | Wynik pierwszego meczu - 1:0

Vinicius 65'
Orban 68'

Wyniki i program 1/8 finału Ligi Mistrzów - wszystkie mecze o godz. 21.00 (* - awans):