Liga Mistrzów. Reus i Sancho dali awans Borussii. Niemieckie media zapominają o innym bohaterze

2024-03-14, 11:09

Marco Reus zdobył bramkę przypieczętowującą awans Borussii Dortmund do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Foto: PAP/EPA/Christopher Neundorf

Borussia Dortmund awansowała do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów po pokonaniu w rewanżowym meczu u siebie PSV Eindhoven 2:0. Niemieckie media doceniają strzelców bramek dla BVB, ale zapominają nieco o innym bohaterze drużyny. O szczegółach z Niemiec - Adam Górczewski.

W pierwszym meczu w Holandii padł remis 1:1, jednak rewanżowe spotkanie rozpoczęło się doskonale dla Borussii.

Gospodarze atakowali już od początku spotkania, a Jaden Sancho w czwartej minucie otworzył wynik meczu strzałem zza pola karnego.

Borussia w ćwierćfinale LM. Reus zakończył mecz

Piłkarze Borussii dominowali, ale długo nie potrafili zdobyć drugiej bramki, co oznaczało, że Holendrzy potrzebowali tylko jednego gola, by doprowadzić do dogrywki. W drugiej połowie to PSV przejęło inicjatywę i stworzyło sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Nie potrafili jednak wyrównać, choć w doliczonym czasie doskonała okazję miał Luuk De Jong.

W międzyczasie Borussia zdobyła gola, który anulowano jednak przez VAR ze względu na spalonego. Gospodarze doczekali się jednak błędu holenderskiej defensywy.

W sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zawiódł Marco Reus, a sędzia zakończył mecz po trafieniu legendy Borussii. Niemieckie media zwróciły uwagę na strzelców obu bramek dla Borussii.

Sancho i Reus bohaterami, Kobel w cieniu

"Sancho i Reus wstrzelili Borussię do ćwierćfinału" - skomentowało "Die Welt". "Sancho na początek, Reus na koniec" - dorzucił "Kicker".

O wczesnym i późnym golu dla Borussii napisał też "Frankfurter Allgemeine Zeitung", dodając, że do pierwszy od trzech lat ćwierćfinał Ligi Mistrzów dla klubu z Dortmundu. "Czar europejskich pucharów" - brzmi tytuł we frankfurckiej gazecie.

"Reus rozwiał wątpliwości"  - podkreśliło "Sueddeutsche Zeitung".

Niemieckie gazety skupiły się na Jadonie Sancho i Marco Reusie, choć innym bohaterem jest bramkarz BVB. Gregor Kobel w drugiej połowie dokonywał cudów między słupkami i awans podopiecznych Edina Terzicia do ćwierćfinału jest także zasługą Szwajcara.

Adam Górczewski relacjonuje reakcje niemieckich mediów na awans Borussii Dortmund (IAR) 1:16
+

Wyniki i program 1/8 finału Ligi Mistrzów - wszystkie mecze o godz. 21.00 (* - awans):