Puchar Polski siatkarek. BKS w wielkim finale. Bielszczanki nie dały szans UNI Opole

2024-03-16, 20:44

Siatkarki BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała cieszą się podczas meczu półfinałowego turnieju Pucharu Polski z UNI Opole. Foto: PAP/Krzysztof Świderski

BKS Bostik ZGO Bielsko-Biała pokonał w Nysie UNI Opole 3:0 (25:14, 25:19, 25:12) w drugim meczu półfinałowym Pucharu Polski siatkarek. W niedzielnym finale bielszczanki zagrają z ŁKS Commercecon Łódź.

Mecz rozpoczął się ponad 40 minut później niż pierwotnie planowano. Powodem był fakt, że długo trwał pierwszy pojedynek półfinałowy. ŁKS pokonał w nim PGE Rysice Rzeszów 3:2.

Faworytkami pojedynku BKS z UNI były niewątpliwie bielszczanki. Fazę zasadniczą rozgrywek ekstraklasy zakończyły one na drugim miejscu, a opolanki na siódmym.

Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka świetnie rozpoczęły spotkanie. Co prawda pierwszy punkt zdobyły rywalki, ale po chwili było 10:2, 20:7. BKS imponował szczególnie grą w obronie, blokiem. Gdy było 24:11, dobrze ze środka zaatakowała Katarzyna Połeć. Potem dwa razy duży problem z przyjęciem jej zagrywki miały bielszczanki i opolanki zdobyły dwa punkty, skutecznie atakując tzw. piłkę przechodzącą. Za trzecim razem Połeć zepsuła zagrywkę.

W drugim secie przewaga bielszczanek nie była już aż tak wyraźna, ale i tak wygrały bez problemu. Opolanki, które po raz pierwszy w historii awansowały do półfinału PP, nie zdołały przedłużyć spotkania ponad trzy sety.