ATP Miami. Hubert Hurkacz - Grigor Dimitrow. Awans był o rok, Polak pożegnał się z turniejem

2024-03-27, 01:00

Hubert Hurkacz w meczu z Grigorem Dimitrowem . Foto: PAP/Marcin Cholewiński

Hubert Hurkacz nie awansował do ćwierćfinału prestiżowego turnieju ATP w Miami. Jego przeciwnikiem był Bułgar Grigor Dimitrow, który wygrał 3:6, 6:3, 7:6 (3).

Hubert Hurkacz ma bardzo dobre wspomnienia z turniejów w Miami. W 2021 roku polski tenisista wygrał prestiżową imprezę na Florydzie, a rok później odpadł w półfinale po dwóch przegranych tie-breakach z późniejszym triumfatorem, Carlosem Alcarazem. Słabiej poszło mu przed rokiem - skończył zmagania na 3. rundzie po porażce z Adrianem Mannarino.

W 2024 roku, najlepszy polski tenisista również nie odniesie sukcesu - lepszy od niego okazał się Bułgar Grigor Dimitrow.

W pierwszym secie o wygranej Hurkacza zadecydowało jedyne przełamanie w ósmym gemie. W drugiej partii to Bułgar zdołał go raz przełamać, w szóstym gemie.

W secie trzecim obaj wygrali swoje wszystkie gemy serwisowe i potrzebny był tie-break. W nim kluczowa sytuacja miała miejsce przy stanie 2-2 i serwisie Polaka.

Dimitrow z trudem przebił piłkę na stronę Hurkacza i wydawało się, że ten łatwo zdobędzie punkt. Hurkacz owszem zagrał nie do odbioru, ale wykonując doślizg minimalnie dotknął stopą siatki. Sędzia zauważył przewinienie, punkt dostał Bułgar.

Hurkacz wściekły cisnął rakietą o kort, zarzekał się, że siatki nie dotknął, ostentacyjnie się o nią oparł. Arbiter pozostał niewzruszony i decyzji nie zmienił.

Dimitrow wykorzystał dekoncentrację rywala, zdobył dwa kolejny punkty, a chwilę później zakończył spotkanie wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

W ćwierćfinale rywalem Dimitrowa będzie najwyżej rozstawiony Hiszpan Carlos Alcaraz.

Hubert Hurkacz - Grigor Dimitrow 6:3, 3:6, 6:7(3)

Hubert Hurkacz najpierw pokonał Kazacha Aleksandra Szewczenkę, a w poniedziałek wygrał zacięty bój z Amerykaninem Sebastianem Kordą 7:6 (7-5), 6:7 (5-7), 6:3.

Grigor Dimitrow wygrał z Hurkaczem również cztery poprzednie mecze.