NBA. Spurs bez Sochana i bez wygranej z Nuggets. Embiid wrócił do gry

2024-04-03, 10:54

Lider Nuggets Nikola Jokić (z lewej) walczy o piłkę ze wschodzącą gwiazdą Spurs Victorem Wembanyamą . Foto: MATTHEW STOCKMAN/Getty AFP/East News

Koszykarze San Antonio Spurs, bez kontuzjowanego Jeremy'ego Sochana w składzie, przegrali na wyjeździe z broniącą tytułu mistrza NBA ekipą Denver Nuggets 105:110. Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej urazem kolana do składu Philadelphia 76ers wrócił Joel Embiid.

Spurs choć są najsłabszą drużyną w Konferencji Zachodniej, to z aktualnymi mistrzami toczyli zacięty bój. Na niespełna minutę przed końcem spotkania był remis 105:105, ale w dwóch kolejnych akcjach Teksańczyków rzuty spudłował Victor Wembanyama.

Spurs przegrali, ale po walce. "Postęp cieszy"

Dla Nuggets natomiast za trzy punkty trafił Michael Porter Jr, a w ostatnich sekundach wygraną przypieczętował Nikola Jokić, skutecznie wykonując rzuty wolne.

- Przegrywanie nie jest fajne, ale cieszy mnie to, jaki postęp zrobił zespół w tym sezonie. Jestem pod wrażeniem, jak chłopcy walczyli przez 48 minut - powiedział trener Spurs Gregg Popovich.

Jego podopieczni z bilansem 18 zwycięstw i 58 porażek zajmują ostatnie, 15. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Nuggets (53-23) są liderami.

Obrońców tytułu do wygranej tradycyjnie poprowadził Jokić, który zapisał na swoim koncie 42 punkty, 16 zbiórek i sześć asyst.

Wśród Spurs najlepszy był Wembanyama - 23 pkt, 15 zbiórek, dziewięć bloków i osiem asyst. Sochan z powodu urazu stawu skokowego opuści pozostałą część sezonu.

Embiid wrócił do gry. "Kontuzja mnie przygnębiła"

Do gry wrócił natomiast Embiid - najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) poprzedniego sezonu. W pierwszym meczu od 30 stycznia uzyskał 24 punkty, a "Szóstki" pokonały u siebie Oklahoma City Thunder 109:105.

30-letni Kameruńczyk ma olbrzymi wpływ na wyniki 76ers. W obecnym sezonie, z nim w składzie filadelfijczycy wygrali 27 meczów i doznali ośmiu porażek. Bilans spotkań bez Embiida to 14-27.

- Będę potrzebował trochę czasu, aby znów w pełni być sobą na parkiecie. Ostatnia kontuzja mocno mnie przygnębiła i wciąż to jeszcze we mnie siedzi - przyznał.

76ers (41-35) są na ósmym miejscu w Konferencji Wschodniej. Thunder (52-23) zajmują trzecią pozycję na Zachodzie.