Serie A. Inter Mediolan coraz bliżej tytułu. Bramka w końcówce zapewniła komplet punktów [WIDEO]

2024-04-09, 07:30

Inter zapewnił sobie komplet punktów po golu w doliczonym czasie gry. Foto: PAP/EPA/GABRIELE MENIS

Piłkarze Interu Mediolan pokonali na wyjeździe Udinese 2:1 w meczu kończącym 31. kolejkę włoskiej Serie A i są coraz bliżej 20. w historii klubu tytułu mistrzowskiego. Zwycięskiego gola strzelił w doliczonym czasie gry Davide Frattesi.

W Udine pierwszą bramkę w kuriozalnych okolicznościach zdobyli gospodarze. W 40. minucie Serb Lazar Samardzic uderzył niezbyt groźnie z kilkunastu metrów, piłka toczyła się po polu karnym i wpadła do siatki. Nie próbowali jej zatrzymać ani Holender Denzel Dumfries, ani zmylony tym szwajcarski bramkarz Yann Sommer.

Inter w pierwszej połowie miał kilka okazji bramkowych, ale świetnie spisywał się nigeryjski golkiper Maduka Okoye, broniąc strzały Turka Hakana Calhanoglu i Argentyńczyka Lautaro Martineza.

Po przerwie Inter zdecydowanie zaatakował i w 55. minucie wyrównał po rzucie karnym, pewnie wykonanym przez Calhanoglu. Później tempo gry wyraźnie spadło, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry bramkę na wagę trzech punktów zdobył Davide Frattesi.

W tabeli Inter wciąż wyprzedza o 14 punktów lokalnego rywala AC Milan oraz o 20 Juventus Turyn. Najgroźniejsi przeciwnicy w 31. kolejce również odnieśli zwycięstwa - Milan nad Lecce 3:0, a Juventus nad Fiorentiną 1:0 - ale ich straty są olbrzymie.

"Nerazzurri" mają na koncie 26 zwycięstw, cztery remisy, tylko jedną porażkę, łącznie 82 punkty i wspaniały bilans bramkowy 75-15. Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek wciąż w ich zasięgu jest rekord 102 punktów Juventusu Turyn z sezonu 2013/2014.