Dramat podczas meczu Serie A. Piłkarz nagle upadł na murawę, trzymając się za serce

2024-04-14, 19:56

Evan Ndicka został przewieziony do szpitala podczas meczu Udinese - AS Roma. Foto: Twitter/Football on TNT Sports

Obrońca AS Romy Evan Ndicka zasłabł podczas spotkania Udinese Calcio z AS Romą. Francuski stoper stracił przytomność i pilnie został odwieziony do szpitala. Spotkanie przerwano. Mecz zostanie dokończony w innym terminie.

Do niepokojącego incydentu doszło w 74. minucie gry. Ndicka złapał się za klatkę piersiową i upadł na murawę bez kontaktu z rywalem. W jego kierunku ruszyły służby medyczne obecne na stadionie i szybko udzieliły mu pomocy. Francuz został wyniesiony z boiska na noszach i natychmiast przewieziony do szpitala.

Pocieszający jest fakt, że Ndicka zachował przytomność. Obrońca "Giallorossich" zdołał też pokazać kibicom kciuk uniesiony do góry, co sugeruje, że jego stan uległ szybkiej poprawie.

Mecz przerwano przy stanie 1:1 po konsultacji z trenerami obu drużyn. Na prowadzenie w 23. minucie wyszli gospodarze za sprawą bramki Roberto Pereyry. Rzymianie wyrównali w 64. minucie, kiedy do siatki Udinese trafił Romelu Lukaku.

Na razie nie wiadomo, kiedy wznowione zostanie spotkanie Udinese z Romą. Kwestię ustalenia odpowiedniego terminu może komplikować fakt, że "Giallorossi" wciąż grają w europejskich pucharach. Podopieczni Daniele De Rossiego w ćwierćfinale Ligi Europy pokonali na wyjeździe AC Milan 1:0. Rewanż z "Rossonerimi" odbędzie się w najbliższy czwartek 18 kwietnia.