La Liga. Real zrobił kolejny krok do tytułu. Guler bohaterem "Królewskich"

2024-04-26, 23:50

Arda Guler w meczu z Realem Sociedad. Foto: EPA/Javier Etxezarreta

Real Madryt zrobił kolejny krok w kierunku mistrzostwa Hiszpanii. "Królewscy" po golu Ardy Gulera pokonali na wyjeździe Real Sociedad i mają tytuł na wyciągnięcie ręki.

Turek Arda Guler, który z czasem będzie ogrywał coraz ważniejszą rolę w zespole, w 29. minucie trafił do siatki i okazało się, że był to jedyny gol tego spotkania.

Pomocnik stracił większość tego sezonu przez kontuzję, i będzie musiał budować swoją pozycję w zespole, jednak to spotkanie w pełni potwierdziło, jak wielkim talentem dysponuje. Oprócz gola popisał się kilkoma kapitalnymi zagraniami, które rozbudziły oczekiwania kibiców. Sezon dobiega końca i szans na grę nie będzie już wiele, jednak kolejna kampania będzie dla niego ogromną szansą, by pokazać pełnię swoich umiejętności.

Trener Carlo Ancelotti pozwolił odpocząć wielu czołowym zawodnikom "Królewskich". Na ławce rezerwowych oglądali mecz m.in. Anglik Jude Bellingham i bohater rewanżowego meczu półfinałowego Ligi Mistrzów z Manchesterem City, ukraiński bramkarz Andrij Łunin, a brazylijski napastnik Vinicius Junior pojawił się na boisku dopiero w 68. minucie.

W tabeli Real wyprzedza o 14 punktów Barcelonę, którą pokonał u siebie w minioną niedzielę 3:2. Katalończycy rozegrają mecz 33. kolejki dopiero w poniedziałek. Robert Lewandowski i jego koledzy będą podejmować Valencię.