WTA Madryt. Iga Świątek - Madison Keys. Polka znów zagra w finale

2024-05-02, 17:20

Iga Świątek walczy o awans do turnieju WTA w Madrycie . Foto: PAP/EPA/Daniel Gonzalez

Iga Świątek wywalczyła drugi z rzędu awans do finału turnieju WTA w Madrycie. W meczu półfinałowym, najlepsza tenisistka świata wygrała z Amerykanką Madison Keys 6:3, 6:1. Mecz trwał godzinę i 11 minut.

Rozstawiona z "jedynką" Iga Świątek w pierwszej rundzie w Madrycie miała "wolny los", natomiast w drugiej pokonała Chinkę Xiyu Wang 6:1, 6:4. W trzeciej rundzie wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę 6:1, 6:1. Z kolei 1/8 finału pierwsza rakieta świata rozbiła Hiszpankę Sarę Sorribes Tormo. Mecz trwał zaledwie godzinę i siedem minut.

Znacznie cięższe zadanie liderka miała w ćwierćfinale, w którym wygrała z  Brazylijką Beatriz Haddad Maią 4:6, 6:0, 6:2.

Pierwszy set rozpoczęła od szybkiego prowadzenia 3:0. Keys wygrała potem gema przy swoim serwisie, ale następne trzy padły łupek Świątek, która zakończyła pierwszą partię w ciągu 31 minut.

Druga była bardziej wyrównana. Świątek zdobyła przewagę w trzecim gemie, zdobywając punkt przy podaniu rywalki. Później obie na zmianę wykorzystywały swój serwis, a przy stanie 5:3 i podaniu Amerykanki Świątek wygrała wszystkie piłki, kończąc mecz.

Tytułu w Madrycie broni Aryna Sabalenka, która w zeszłorocznej edycji pokonała w finale Igę Świątek. Białorusinka zagra w wieczornym półfinale z Jeleną Rybakiną.

Iga Świątek - Madison Keys 6:1, 6:3