WTA Praga. Magdalena Fręch w półfinale! Faworytka Kalinina pokonana, "bajgiel" na koncie Polki

2024-07-24, 14:20

Magdalena Fręch awansowała do półfinału turnieju rangi WTA 250 w Pradze. Foto: EastNews/ Tomasz Jastrzebowski/Foto Olimpik/REPORTER

Magdalena Fręch awansowała do półfinału turnieju rangi WTA 250 rozgrywanego na kortach ziemnych w Pradze. Polska tenisistka pokonała rozstawioną z numerem drugim Ukrainkę Anhelinę Kalininę 2:6, 6:0, 6:1.

Awans do półfinału turnieju w stolicy Czech jest najlepszym rezultatem polskiej tenisistki w sezonie.

26-letnia łodzianka nie była faworytką meczu z Kalininą. Pierwszy set zdawał się to potwierdzać. Jego początek był bardzo zacięty. Dość powiedzieć, że pierwsze trzy gemy trwały aż pół godziny. Później jednak inicjatywę przejęła Ukrainka, która dwukrotnie przełamała Fręch. Nasza tenisistka z kolei coraz częściej się myliła i nie wykorzystała dwóch break pointów. W efekcie zasłużenie przegrała seta 2:6.

Magdalena Fręch od początku drugiej partii grała jak odmieniona. Już w drugim gemie przełamała rywalkę, która traciła ochotę do walki w tej partii. Kalinina grała słabo, a Polka bezlitośnie wykorzystywała jej kiepską dyspozycję. W efekcie jeszcze dwa razy odebrała rywalce serwis i zanotowała "bajgla", czyli wygrała seta 6:0!

Także w decydującej partii tenisistka z Łodzi była wyraźnie lepsza. W drugim gemie trzeciego seta zaliczyła kolejne przełamanie. Niestety, passa ośmiu kolejnych wygranych gemów dobiegła końca chwilę później, gdy Kalinina zdołała zanotować przełamanie powrotne. Na więcej jednak nie było jej już stać. Magdalena Fręch kontynuowała świetną grę i jeszcze dwukrotnie przełamywała przeciwniczkę, w efekcie zwyciężając w trzecim secie 6:1.

Półfinałową rywalką Fręch będzie zwyciężczyni meczu Czeszki Laury Samsonovej z Rosjanką Oksaną Selechmietową.

Szanse na półfinał ma także Magda Linette, która o najlepszą czwórkę powalczy z Bułgarią Wiktorią Tomową.