US Open. Carlos Alcaraz się nie zatrzymuje. Hiszpan wygrał 15. wielkoszlemowy mecz z rzędu

2024-08-28, 09:26

Carlos Alcaraz pewnie awansował do drugiej rundy. Foto: PAP/EPA/JOHN G. MABANGLO

Carlos Alcaraz pokonał Australijczyka Li Tu 6:2, 4:6, 6:3, 6:1 i awansował do drugiej rundy turnieju US Open w Nowym Jorku. Hiszpański tenisista wygrał tym samym 15. z rzędu mecz w Wielkim Szlemie, bowiem wcześniej triumfował zarówno w Roland Garros w Paryżu, jak i londyńskim Wimbledonie.

Rozstawiony z "trójką" 21-letni Alcaraz na kortach Flushing Meadows walczy o trzeci wielkoszlemowy tytuł w tym sezonie, piąty w karierze, ale też drugi w Nowym Jorku, gdzie wygrał już w 2022 roku. Z kolei w debiucie w edycji 2021 dotarł do ćwierćfinału, a 12 miesięcy temu w półfinale uległ Rosjaninowi Daniiłowi Miedwiediewowi.

Hiszpan potrzebował godziny i 44 minut, by pokonać 186. w światowym rankingu kwalifikanta z antypodów. Mimo straconego seta przewaga zawodnika z El Palmar nie podlegała dyskusji, m.in. 50-19 w tzw. uderzeniach wygrywających i mógł cieszyć się z 60. zwycięstwa w Wielkim Szlemie.

- Na początku byłem nieco zaskoczony, bo choć rywal zaczął nerwowo, to po pierwszym secie się rozluźnił i zaczął grać naprawdę świetnie. Będę śledził jego poczynania, bo sądzę, że jeszcze o nim usłyszymy - chwalił Tu Alcaraz.

W 2. rundzie rywalem Hiszpana będzie Holender Botic Van de Zandschulp.

Wyniki wtorkowych meczów 1. rundy turnieju tenisistów w wielkoszlemowym US Open:

Hubert Hurkacz (Polska, 7) - Timofiej Skatow (Kazachstan) 6:3, 7:6 (7-4), 7:6 (7-3)
Jordan Thompson (Australia) - Constant Lestienne (Francja) 6:1, 6:3, 6:2
Jakub Mensik (Czechy) - Felix Auger-Aliassime (Kanada, 19) 6:2, 6:4, 6:2
David Goffin (Belgia) - Alejandro Tabilo (Chile, 22) 7:6 (9-7), 6:1, 7:5
Mariano Navone (Argentyna) - Daniel Altmaier (Niemcy) 1:6, 6:2, 6:4, 6:1
Tomas Machac (Czechy) - Fabio Fognini (Włochy) 7:5, 6:1, 6:3
Jack Draper (W.Brytania, 25) - Zhizhen Zhang (Chiny) 6:3, 6:0, 4:0 i krecz Zhanga
Tristan Schoolkate (Australia) - Taro Daniel (Japonia) 4:6, 4:6, 6:4, 7:6 (8-6), 6:4
Thanasi Kokkinakis (Australia) - Stefanos Tsitsipas (Grecja, 11) 7:6 (7-5), 4:6, 6:3, 7:5
Alex de Minaur (Australia, 10) - Marcos Giron (USA) 6:3, 6:4, 5:7, 6:4
Daniel Evans (W. Brytania) - Karen Chaczanow (Rosja, 23) 6:7 (6-8), 7:6 (7-2), 7:6 (7-4), 4:6, 6:4
Max Purcell (Australia) - Aleksandar Vukic (Australia) 7:5, 6:4, 6:3
Sebastian Korda (USA, 16) - Corentin Moutet (Francja) 7:6 (7-3), 6:1, 6:0
Fabian Marozsan (Węgry) - Hamad Medjedović (Serbia) 2:6, 6:1, 3:6, 6:1, 6:4
Mattia Bellucci (Włochy) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:4, 7:6 (7-5), 6:3
Gabriel Diallo (Kanada) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:4, 3:6, 6:3, 7:5
Christopher O'Connell (Australia) - Nicolas Jarry (Chile, 26) 6:4, 6:3, 4:6, 6:3
Carlos Alcaraz (Hiszpania, 3) - Li Tu (Australia) 6:2, 4:6, 6:3, 6:1
Zizou Bergs (Belgia) - Paweł Kotow (Rosja) 6:2, 4:6, 6:2, 3:6, 7:6 (9-7)
Flavio Cobolli (Włochy, 31) - James Duckworth (Australia) 6:1, 4:6, 6:4, 6:4
Tommy Paul (USA, 14) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:4, 6:2, 5:7, 6:2