6. Plebiscyt na Sportowca Roku #Guttmanny2024 - zagłosuj!

Rok 2024 obfitował w sukcesy polskich sportowców z niepełnosprawnościami, zwłaszcza dzięki medalom XVII Letnich Igrzysk Paralimpijskich w Paryżu. Czas na docenienie znakomitych wyników. Trwa 6. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paralimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny2024.

2024-11-08, 08:00

6. Plebiscyt na Sportowca Roku #Guttmanny2024 - zagłosuj!
Kto zwycięży z kolejnym Plebiscycie Polskiego Komitetu Paralimpijskiego?. Foto: materiały prasowe


Poprzez formularz na stronie Polskiego Komitetu Paralimpijskiego można głosować na swoich kandydatów.

● Sportowca Roku 2024,
● Trenera/Trenerkę Roku 2024,
● Organizację Sportową Roku 2024,
● Wydarzenie Sportowe Roku 2024,
● Drużynę Roku 2024.

>>> ODDAJ GŁOS

Finałowa kolejność w kategorii Sportowiec Roku 2024 ustalona zostanie po zliczeniu sumy punktów z głosowania internautów i punktów przyznanych przez Kapitułę. W jej skład wchodzą: przedstawiciele Zarządu Polskiego Komitetu Paralimpijskiego, reprezentanci mediów, sponsorów i partnerów PKPar, zwycięzcy kategorii Przyjaciel Sportu Paralimpijskiego z lat ubiegłych oraz wybitni sportowcy paralimpijscy, którzy zakończyli już karierę sportową.

REKLAMA

Wyniki zostaną ogłoszone 7 grudnia 2024 r. podczas Finałowej Gali 6. Plebiscytu #Guttmanny 2024.
Statuetka im. sir Ludwiga

*

Plebiscyt Polskiego Komitetu Paralimpijskiego na Sportowca Roku #Guttmanny organizowany jest od 2019 roku. Ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca roku. Zwycięzca Plebiscytu otrzymuje statuetkę imienia sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paralimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa.

W kategorii Sportowiec Roku od pierwszej edycji Plebiscytu triumfowali kolejno: Jacek Czech, Kinga Dróżdż, Róża Kozakowska, Szymon Sowiński oraz Maciej Lepiato. Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami”, przyznawane są także w czterech innych kategoriach: Trener/Trenerka, Wydarzenie, Organizacja i Drużyna Roku.
Plebiscyt ma na celu promocję sportu wśród osób z niepełnosprawnościami oraz przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat dyscyplin paralimpijskich, sportu osób z niepełnosprawnościami i sukcesów polskich paralimpijczyków w zawodach międzynarodowych. Ponadto Polski Komitet Paralimpijski, poprzez prezentowanie sylwetek sportowców z niepełnosprawnościami, chce przełamywać stereotypy oraz kształtować wśród społeczeństwa godne naśladowania postawy. Plebiscyt ma także zachęcać osoby fizyczne i prawne do podejmowania różnorodnych działań wspierających szeroko pojęty ruch sportu osób z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

WIĘCEJ O IGRZYSKACH PARALIMPIJSKICH:


PR PR

Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio.


Polski Komitet Paralimpijski   

inf. pras/Polski Komitet Paralimpijski

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej