Maja Chwalińska zrobiła krok w drodze do Rzymu. Została ostatnia runda eliminacji
Maja Chwalińska awansowała do pierwszej rundy eliminacji tenisowego turnieju WTA w Rzymie. Polka pokonała Ukrainkę Julię Starodubcewą 6:7 (6-8), 7:5, 6:1.
2025-05-05, 17:03
W decydującym spotkaniu Chwalińska zmierzy się z Greczynką Marią Sakkari. Będzie to pierwsze starcie w historii występów obu zawodniczek na zawodowych kortach.
W Rzymie na pewno wystąpi Iga Świątek. W drugiej rundzie wiceliderka rankingu WTA zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Eliną Awanesian a Elisabettą Cocciaretto. Poważniejsze wyzwanie czeka w trzeciej rundzie, gdzie może czekać znana i niekoniecznie lubiana Amerykanka Danielle Collins - inną opcją jest pojedynek z Poliną Kudermetową lub jedną z kwalifikantek.
Wolny los mają także Magda Linette i Magdalena Fręch. Pierwsza z nich zmierzy się z kwalifikantką bądź Belindą Bencić, natomiast druga z Camilą Osorio albo z Wiktorią Azarenką.
Tytułu w stolicy Italii będzie broniła Iga Świątek, która w finale pokonała Arynę Sabalenkę 6:2, 6:3.
REKLAMA
- Flick potwierdził decyzję ws. Szczęsnego. Bezdyskusyjnie
- Iga Świątek może zrezygnować? To możliwe
- Awantura po meczu Świątek. Puściły wszelkie emocje
- Szymon Marciniak sędzią hitu Ligi Mistrzów! Jedna zła wiadomość
Źródło: PolskieRadio24.pl/PAP/BG
REKLAMA