Linette jak Świątek. Są roszady w drabince turnieju w Pekinie
Turniej w Pekinie dotknęły pierwsze zawirowania w tym Magdę Linette. Polska tenisistka straciła rywalkę w pierwszej rundzie i ostatecznie rozpocznie rywalizację od drugiej, podobnie jak Iga Świątek.
2025-09-23, 11:43
Magda Linette z wolnym losem
33-letnia Polka, która zajmuje 38. pozycję na liście światowej, miała rozpocząć zmagania już w środę od pojedynku z wracającą do gry po kontuzji Kanadyjką Biancą Andreescu. Była już nawet wyznaczona godzina tego spotkania, ale organizatorzy dokonali przesunięć w głównej drabince i poznanianka została rozstawiona z numerem 33.
To oznacza, że w 1. rundzie będzie mieć tzw. wolny los, a zacznie zmagania od meczu z Niemką Tatjaną Marią bądź Czeszką Marie Bouzkovą. Obie te zawodniczki są nieznacznie niżej notowane niż podopieczna trenera Marka Gellarda, która w dwóch poprzednich edycjach dotarła w Pekinie do 1/8 finału.
Najwyżej rozstawioną tenisistką w stolicy Chin będzie Iga Świątek. Do gry przystąpi od 2. rundy, w której zmierzy się z Chinką Yue Yuan lub reprezentantką Kazachstanu Julią Putincewą.
WTA w Pekinie pod znakiem pogoni
Pierwsza z Polek na kort wyjdzie Magdalena Fręch, która rozpocznie rywalizację o spotkania 1. rundy z jedną z tenisistek z kończących się we wtorek kwalifikacji. Eliminacji nie przebrnęła Katarzyna Kawa, która w decydującym meczu uległa Węgierce Dalmie Galfi 5:7, 2:6.
W stolicy Chin zabraknie liderki światowego rankingu Aryny Sabalenki, która wycofała się z powodów zdrowotnych. Białorusinka przed rokiem w stolicy Chin dotarła do ćwierćfinału, więc w całości straci wywalczone wtedy 215 punktów. Obecnie wyprzedza o 2792 pkt Świątek, która w niedzielę wygrała turniej w Seulu i zdobyła 500 punktów, a zbliżający się turniej będzie dla niej świetną okazją, by gonić Białorusinkę w zestawieniu najlepszych tenisistek.
Tytułu w Pekinie bronić będzie Amerykanka Coco Gauff. Świątek była tam najlepsza w 2023 roku, czym nawiązała do triumfów Agnieszki Radwańskiej w latach 2011 i 2016.
Zobacz również:
- Iga Świątek nagle zaczęła mówić o swoim ojcu. Zaskoczyła wyznaniem
- Tak wygląda ranking po finale Igi Świątek. Polka zmniejsza stratę do Sabalenki
- Świątek i Sabalenka złamią kontrowersyjną zasadę. To nie pierwszy raz
Źródło: PolskieRadio24.pl/ps/PAP