more_horiz
Wiadomości

PGE Ekstraliga: osłabienie Sparty. Woffinden wypada z gry

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 19:47
Brytyjczyk Tai Woffinden jeżdżący w barwach Betard Sparty Wrocław w tym sezonie już nie wyjedzie na tor żużlowy. Jak poinformował klub wicemistrz świata podczas niedzielnego meczu w Gorzowie doznał złamania z przemieszczeniem w piątej kości śródręcza.
Tai Woffinden
Tai WoffindenFoto: PAP/Lech Muszyński

Do kraksy z Nielsem Kristianem Iversenem z drużyny Moje Bermudy Stal Gorzów doszło w biegu numer dziewięć, kiedy Woffinden wjechał w Duńczyka, który jechał tuż przed nim i upadł na tor. Brytyjczyk nie miał szans na uniknięcia zderzenia. Natychmiast na torze pojawiły się karetki. Obaj żużlowcy już nie startowali w dalszej części zawodów.

W poniedziałek Sparta wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowała, że dla Woffindena sezon już się zakończył: „Brytyjczyk podczas kraksy z Nielsem Kristianem Iversenem doznał złamania z przemieszczeniem w piątej kości śródręcza. Kontuzja ta z pewnością wyeliminuje go ze startów w zaplanowanych na najbliższy weekend finałach PGE Ekstraligi”.

Na jednym z portali społecznościowych dodatkowo wrocławianie przekazali informację, że popularny "Taiski" przejdzie w poniedziałek zabieg kontuzjowanej lewej dłoni. Na tym problemy Sparty się nie kończą. W niedzielę już po pierwszym swoim starcie wycofany został Gleb Czugunow. Rosjanin jeżdżący na polskiej licencji poinformował, że się źle czuje i wrocławianie postanowili nie wypuszczać go już na tor.

"Gleb przejdzie we Wrocławiu serię kompleksowych badań, które mają wskazać przyczynę niedyspozycji żużlowca” - poinformował klub.

Betard w niedzielę ma się zmierzyć w pierwszym meczu o trzecie miejsce drużynowych mistrzostw Polski z RM Solar Falubaz Zielona Góra. Wszystko wskazuje, że drużyna Dariusza Śledzia pojedzie w mocno osłabionym składzie.

ps

Zobacz także

Zobacz także