more_horiz
Wiadomości

Jerzy Brzęczek dostał ofertę z klubu Ekstraklasy. Były selekcjoner musiał odmówić

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 18:03
Jerzy Brzęczek pozostaje bez pracy od ponad miesiąca, kiedy został zwolniony ze stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski. Według doniesień byłego dziennikarza tygodnika "Piłka Nożna" Adama Godlewskiego Brzęczek dostał ofertę ze Śląska Wrocław.
Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek Foto: Marcin Kadziolka/Shutterstock.com
  • Brzęczek nie mógł przyjąć oferty Śląska z powodu klauzuli jego umowy z PZPN-em
  • Wśród kandydatów na trenera wrocławskiego klubu mają być także Maciej Stolarczyk, Ireneusz Mamrot, Jacek Magiera oraz Maciej Skorża

Kilka dni temu prezes Piotr Waśniewski w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" otwarcie przyznał, że klub z Dolnego Śląska rozgląda się na rynku trenerskim. Włodarze Śląska są rozczarowani postawą drużyny i pod znakiem zapytania stawiają przyszłość obecnego szkoleniowca Vitezslava Lavicki. Waśniewski ujawnił, że trwały rozmowy z Maciejem Stolarczykiem, ale selekcjoner reprezentacji Polski U-21 nie przystał na ich propozycję.

Jak podaje Godlewski, przedstawiciele Śląska skontaktowali się również z Jerzym Brzęczkiem. 49-latek nie mógł jednak rozpocząć negocjacji, ponieważ do czerwca obowiązuje go okres wypowiedzenia w PZPN, dlatego w najbliższym czasie były selekcjoner będzie zmuszony do odpoczynku od piłki.

Oprócz Brzęczka, w kontekście objęcia Śląska pisze się również o innych kandydatach. Na liście wrocławskiego klubu mają być Ireneusz Mamrot, Jacek Magiera oraz Maciej Skorża.

Obecnie Śląsk zajmuje 6. miejsce w tabeli Ekstraklasy - po 18 kolejkach ma na swoim koncie 25 punktów. W ostatniej kolejce wrocławianie przegrali 0:1 z Lechem Poznań. Lavicka ma dostać czas co najmniej do niedzielnego meczu z Pogonią Szczecin. Jego wynik może przesądzić o przyszłości Czecha w Śląsku.

Czytaj także:

bg

Zobacz także

Zobacz także