more_horiz
Wiadomości

ELMS. "Będziemy pod większą presją". Kubica skomentował wygraną w Barcelonie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 16:56
To nasz pierwszy sezon w LMP. Wciąż mamy wiele do odkrycia - tak skomentował wygraną w Barcelonie Robert Kubica, który z belgijskim zespołem WRT zwyciężył w pierwszej rundzie sezonu European Le Mans Series (ELMS). 
Robert Kubica, WRT
Robert Kubica, WRTFoto: print screen/Twitter/Orlen Team
  • Kolejna runda ELMS odbędzie się w dniach 15-16 maja na torze Red Bull Ring
  • Prócz Kubicy w serii startuje polski zespół Inter Europol Competition i Mateusz Kaprzyk w barwach włoskiej ekipy Eurointernational 
  • Dla Roberta Kubicy jest to pierwszy sezon w wyścigach długodystansowych
  • Polak wystartuje również w 89. edycji 24h Le Mans 
FB Jakub Śmiechowski 1200F.jpg
Rusza ELMS, na horyzoncie WEC. Jakub Śmiechowski: mierzymy relatywnie wysoko [NASZ WYWIAD]

WRT w składzie - Robert Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye, jadący samochodem Oreca 07-Gibson okazali się bezkonkurencyjni na Circuit de Barcelona-Catalunya, wygrywając w mocno obsadzonej klasie LMP2. - Z zewnątrz wygląda to na łatwe zwycięstwo, ale za tym sukcesem stoi wiele pracy. Zespół wykonał świetną robotę, ale wyścig zawsze może potoczyć się w dwie strony. Strategia, pit-stopy, wszystko zgrało się idealnie - powiedział krakowianin, cytowany w oficjalnym komunikacie zespołu. 

- Cały czas się uczymy. Po zwycięstwie będziemy jeszcze pod większą presją. To nasz pierwszy sezon w LMP dla zespołu i kierowców. Mamy jeszcze wiele do odkrycia. Wyścigi długodystansowe wymagają zupełnie innego podejścia, poczynając od znalezienia kompromisu w ustawieniach i oponach. Wszystko musi być dopasowane pod trzech kierowców - podkreślił Kubica.


W Barcelonie pojawiły się również inne polskie akcenty. Mateusz Kaprzyk razem ze swoim włoskim zmiennikiem Andreą Dromedarim (Eurointernational) w debiucie zajęli 11. miejsce w klasie LMP3. W tej samej kategorii polska ekipa Inter Europol Competition wystawiła dwie załogi, które zajęły kolejno miejsca: samochód nr 13 zajął trzecie miejsce, z kolei nr 14 uplasował się na ósmej pozycji. 

Kolejna runda ELMS odbędzie się w Austrii na torze Red Bull Ring w dniach 15-16 maja. 

Załoga WRT z Kubicą w składzie wystartuje również w 89. edycji wyścigu 24h Le Mans. Ponadto w kultowej rywalizacji zobaczymy polski Inter Europol Competition, który wystawi Orecę nr 34. Obsadę stanowią - Kuba Śmiechowski, Renger van der Zande i Alex Brundle.

TT ELMS Kubica 1200F.jpg
ELMS: zmiany w LMP2, Kubica zwolni


Kalendarz ELMS 2021:

17-18 kwietnia Barcelona - WRT
15-16 maja Red Bull Ring
10-11 lipca Monza
28-29 sierpnia Le Castellet
18-19 września Spa-Francorchamps
23-24 października Portimao

Czytaj także:

red

Zobacz także

Zobacz także