more_horiz
Wiadomości

Hokejowe MŚ 2022 w Polsce. Dwa turnieje w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 06:00
Podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) w łotewskiej Rydze poinformowano, że Mistrzostwa Świata Dywizji 1B seniorów oraz seniorek w 2022 roku odbędą się w Katowicach.
Kadra hokeja
Kadra hokejaFoto: PZHL
  • Hokeiści będą rywalizować w katowickim "Spodku" w dniach 25 kwietnia - 1 maja 2022 roku 
  • Polki zagrają na lodowisku Jantor w dniach 8-14 kwietnia

Pandemia sprawiła, że MŚ Dywizji 1B mężczyzn oraz kobiet z udziałem naszych reprezentacji nie odbyły się w Katowicach w 2020 roku. Także w 2021 roku nie można było zorganizować turnieju mistrzowskiego seniorów w Katowicach (MŚ seniorek w 2021 miały odbyć się w Pekinie jako próba przedolimpijska). W sobotę, 5 czerwca, podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie ogłoszono, że MŚ Dywizji 1B mężczyzn oraz kobiet zostaną zorganizowane w Katowicach.

Seniorzy będą walczyć w "Spodku" o awans do wyższej dywizji w dniach 25 kwietnia – 1 maja, a ich rywalami będą Serbia, Litwa, Estonia, Japonia i Ukraina.


Mistrzostw Świata Kobiet Dywizji 1B
zostaną zorganizowane 8-14 kwietnia na lodowisku Jantor w Katowicach-Janowie. Polki zmierzą się z reprezentacjami Włoch, Chin, Korei Południowej, Kazachstanu i Słowenii.

- IIHF postanowił uszanować wcześniejsze miejsca organizacji mistrzostw świata z 2020 roku i dał tym federacjom pierwszeństwo w wyrażeniu chęci organizacji. Turniej kobiet także wrócił do nas, bo w 2021 roku miał odbyć się w Pekinie jako impreza testowa przed Igrzyskami. Cieszymy się, ze w dalszym ciągu jesteśmy stabilnym partnerem dla IIHF i będziemy mogli zorganizować dwa ważne seniorskie turnieje w Polsce - powiedziała Marta Zawadzka, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i członek zarządu IIHF.

red/PZHL

Zobacz także

Zobacz także