more_horiz
Wiadomości

Tokio 2020: kolejny cios dla polskiej kadry. Ewa Swoboda nie jedzie na igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 14:56
Ewa Swoboda nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio - przekazał wiceprezes PZLA Tomasz Majewski. Powodem absencji specjalistki od biegu na 100 m w najważniejszej imprezie pięciolecia jest kontuzja.
Ewa Swoboda
Ewa SwobodaFoto: Tomasz Kasjaniuk
  • Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia
  • Impreza w stolicy Japonii pierwotnie miała się odbyć rok temu, ale została przełożona z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2

- Tak, to już oficjalna informacja: Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii - odpowiedział na pytanie PAP w tej sprawie Majewski.

CEZ_2338.JPG
Tokio 2020: Polskie Radio gotowe na igrzyska. Radiowa reprezentacja wylatuje do Japonii

Wiceprezes PZLA wskazał jako powód kontuzję zawodniczki. Uraz odnowił się Swobodzie podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie. Lekkoatletka zainaugurowała wówczas sezon letni wynikiem 11,20. Opuszczała jednak Stadion Śląski wyraźnie utykając. Po minięciu mety konieczne było udzielenie sprinterce AZS AWF Katowice pomocy medycznej. - Nie będzie w związku z tą absencją zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już po prostu takiej możliwości - wskazał Majewski.

Posłuchaj
00:57 Swoboda kontuzja.mp3 Mówi Sekretarz Generalny Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Adam Krzesiński (IAR)

Swoboda miała w Tokio biegać indywidualnie na dystansie 100 m oraz wspomóc sztafetę 4x100 m. W tej drugiej konkurencji w składzie reprezentacji zapobiegawczo zgłoszona została zawodniczka rezerwowa.

Trenerka Swobody Iwona Krupa powiedziała, że nie będzie komentowała sprawy do czasu oficjalnego ogłoszenia decyzji w sprawie udziału jej podopiecznej w igrzyskach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Polski Związek LA (@pzla1919)

Zawodniczka AZS AWF Katowice jest najszybszą polską sprinterką ostatnich lat. W karierze zdobyła m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 m w Glasgow w 2019 roku.

piktogramy tokio 1200 f.jpg
Terminarz igrzysk olimpijskich - Tokio 2020

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia. Pierwotnie miały się odbyć rok temu, ale zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 

Czytaj także:

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także