more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022: Słowacja zbyt silna. Polscy hokeiści rozbici w Bratysławie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2021 21:23
W swoim drugim meczu reprezentacja Polski w hokeju na lodzie mężczyzn przegrała ze Słowacją 1:5 podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, rozgrywanego w Bratysławie. Ostatnim rywalem Biało-Czerwonych będzie Austria (niedziela, 29 sierpnia). Na otwarcie zawodów podopieczni Roberta Kalabera pokonali Białoruś 1:0. 
Polscy hokeiści
Polscy hokeiściFoto: PZHL
  • Zimowe igrzyska w Pekinie odbędą się w dniach 4-22 lutego
  • Finał kwalifikacji olimpijskich potrwa do 29 sierpnia

Do turnieju, który będzie rozgrywany w stolicy Słowacji, Polacy dostali się dzięki zwycięstwu w lutym 2020 roku w prekwalifikacjach, które odbyły się w Kazachstanie. Biało-Czerwoni pokonali wtedy Holandię 8:0, Ukrainę 6:1 i niespodziewanie gospodarzy 3:2. Turniej kwalifikacyjny w Bratysławie miał odbyć się w poprzednim roku, ale został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa SAR-CoV-2. 

Łukaszenka 1200 f.jpg
Aleksandr Łukaszenka rozgoryczony po porażce hokeistów. "Polacy zlali 'wielkich' Białorusinów"

W pierwszym spotkaniu w Bratysławie podopieczni Roberta Kalabera mierzyli się z reprezentacją Białorusi. Przez większość meczu był remis, ale w końcówce trzeciej tercji Filip Komorski zdobył zwycięską bramkę, dając cenne zwycięstwo Biało-Czerwonym w turnieju kwalifikacyjnym. W drugim meczu turnieju w Bratysławie gospodarze pokonali Austrię 2:1. 

Rywalem w drugiej kolejce była faworyzowana Słowacja. Polacy nie dali rady zdecydowanie lepiej dysponowanym tego dnia gospodarzom. Już po dwóch tercjach kadra Kalabera przegrywała 1:4. Jedynego gola dla gości strzelił Krystian Dziubiński. 

Jeszcze w ostatniej partii spotkania wynik ustalił Adam Ruzicka, który potwierdził dominację gospodarzy.

Mimo porażki, kadra zaprezentowała się bardzo dobrze na tle mistrzów świata z 2002 roku. Przegrana Biało-Czerwonych oznacza, że nie zobaczymy kadry na przyszłorocznych zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Słowacja po dwóch meczach ma komplet zwycięstw i jest niemal pewna awansu na turniej w Chinach. W ostatnim meczu gospodarze zmierzą się Białorusią.

We wcześniejszym piątkowym spotkaniu Białoruś bez problemów rozbiła Austrię 5:2. 

Ostatnim rywalem Polaków będzie zespół Austrii (29 sierpnia). Awans do turnieju olimpijskiego wywalczy tylko zwycięzca.

Posłuchaj
00:28 Bryk hokej.mp3 Mówi Mateusz Bryk (IAR)

Igrzyska w Pekinie mają się odbyć w dniach 4-22 lutego 2022 roku.

igrzyska paraolimpijskie Tokio 2020 grafika 1200x660 - 02.png
Igrzyska Paraolimpijskie TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

SŁOWACJA — POLSKA 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Bramki: 1:0 Adam Ruzicka, (Peter Ceresnak, 9), 2:0 Libor Hudacek (Peter Ceresnak, Martin Gernat, 25), 3:0 Milos Roman (Juraj Slafkovsky, Simon Nemec, 27), 3:1 Krystian Dziubiński (Alan Łyszczarczyk, Aron Chmielewski, 31), 4:1 Peter Cehlarik (Libor Hudacek, Tomas Jurco, 33), 5:1 Adam Ruzicka (Krisitan Pospisil, Robert Lantosi, 49)

Kary: Słowacja – 6 minut; Polska – 12 minut

Słowacja: Branislav Konrad – Christian Jaros, Martin Marincin, Peter Cehlarik, Marek Hrivik, Tomas Jurco – Martin Gernat, Peter Ceresnak, Kristian Pospisil, Adam Ruzicka, Robert Lantosi – Samuel Knazko, Mario Grman, Libor Hudacek, Marian Studenic, Marko Dano – Marek Daloga, Simon Nemec, Juraj Slafkovsky, Milos Roman, David Griger

Polska: John Murray – Bartosz Ciura, Marcin Kolusz, Aron Chmielewski, Krystian Dziubiński, Dominik Paś – Arkadiusz Kostek, Patryk Wajda, Paweł Zygmunt, Grzegorz Pasiut, Patryk Wronka – Kamil Górny, Mateusz Bryk, Maciej Urbanowicz, Filip Komorski, Alan Łyszczarczyk – Oskar Jaśkiewicz, Jakub Wanacki, Martin Przygodzki, Filip Starzyński, Kamil Wałęga

Terminarz i wyniki finałowego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Pekinie:

Białoruś – Polska 0:1
Austria – Słowacja 1:2
Białoruś – Austria 5:2
Słowacja – Polska 5:1 

29 sierpnia, niedziela
Polska – Austria, godz. 13.30

Słowacja – Białoruś, godz. 17.30

Czytaj także:

red/PAP/IAR

Zobacz także

Zobacz także