more_horiz
Wiadomości

eWinner 1. Liga: koniec pewnej epoki w Zielonej Górze. Patryk Dudek po 13 latach opuszcza Falubaz

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 08:00
Po 13 latach Patryk Dudek zdecydował się na zmianę klubu i opuszcza Zieloną Górę. W sobotę Falubaz podziękował mu za lata występów w jego barwach zamieszczając komunikat na stronie internetowej.
Patryk Dudek (C)
Patryk Dudek (C)Foto: Wojciech Tarchalski/Speedwayekstraliga.pl

- Do końca wierzyliśmy w to, że DuZers zostanie z nami. Sam podjął jednak inną decyzję. Druzgocącą i bolesną dla nas wszystkich. Szanujemy ten wybór i życzymy Patrykowi samych sukcesów na nowym etapie sportowej kariery. Jesteśmy przekonani, że będzie to krótkie rozstanie i nasze drogi szybko ponownie się skrzyżują. Dzięki Patryk za wszystko, co dla nas zrobiłeś! #DuZersKing - napisano w komunikacie.

Shutterstock Pedersen 1200F.jpg
PGE Ekstraliga: Nicki Pedersen na kolejne dwa sezony w GKM Grudziądz

O tym, że Patryk Dudek po spadku Falubazu do 1. ligi zmieni barwy klubowe mówiło się od kilku dni. Sam Dudek poinformował o tym w piątek wieczorem na profilu społecznościowym swojego teamu.

- To dotychczas najtrudniejszy post, który przyszło mi napisać... Drodzy Kibice. Widzę, Słyszę i Czuję Wasze wsparcie - Waszą energię. Dziękuję Wam za to. Ostatni okres był niezmiernie trudny dla nas – jako drużyny FALUBAZ – dla mnie jako jej zawodnika i dla Was kibiców. Cóż... jak wyszło... wiemy - napisał żużlowiec.

Dodał, że odejście z Falubazu to jedna z najtrudniejszych decyzji w jego karierze, ale jak ocenił, w obecnym momencie kariery czuje, że najlepszym rozwiązaniem dla niego będzie pozostanie w PGE Ekstralidze. - Póki mam taką możliwość, chcę z tego korzystać i móc ścigać się z najlepszymi. Wierzę, że zrozumiecie moją decyzję - napisał Dudek.

W swoim wpisie zawodnik podziękował prezesom, działaczom i pracownikom klubu, z którymi miał przyjemność współpracować w dotychczasowej karierze. Wyrazy wdzięczności skierował również do sponsorów i przede wszystkim kibiców.


29-letni Dudek jest wychowankiem zielonogórskiego Falubazu. Dotychczas nie zmieniał barw klubowych. W ekstralidze zadebiutował w 2009 roku i po kilku sezonach stał się liderem drużyny, z którą zdobył trzy złote, srebrny i brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski.

W 2017 roku Dudek został indywidualnym wicemistrzem świata, wcześniej zdobył też indywidualne mistrzostwo świata juniorów, a w 2016 został indywidualnym mistrzem kraju. Trzykrotnie wraz z kolegami z drużyny narodowej sięgał po tytuł drużynowego mistrza świata.

Na razie nie ma oficjalnej informacji o nowym pracodawcy Dudka. Okienko transferowe zostanie otwarte 1 listopada.

Zobacz także

Zobacz także