Serie A: wielki powrót Milanu. Zwycięstwo dzięki samobójczej bramce

2021-10-17, 07:59

Piłkarze AC Milan po zdobytej bramce . Foto: PAP/EPA/MATTEO BAZZI

Kibice na San Siro, byli w sobotni wieczór świadkami wielkich emocji. Ostatecznie AC Milan odwrócił losy meczu i wygrał 3:2, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie w ligowej tabeli.

Mecz znakomicie rozpoczęli goście. Już w 7. minucie w polu karnym piłkę znalazł Gianluca Caprari, który otworzył wynik meczu. Kilkanaście minut później było już 0:2 - sfaulowany w polu karnym został były napastnik Milanu, Nikola Kalinić, a rzut karny pewnie wykorzystał Antonin Barak.

Jacek Góralski powrócił do gry po ciężkiej kontuzji. Reprezentant Polski pauzował ponad pół roku

Po przerwie gospodarze rozpoczęli odrabianie strat. Najpierw po dośrodkowaniu Leao, celnym strzałem głową nadzieję przywrócił Olivier Giroud, następnie "jedenastkę" wykorzystał Franck Kessie. Gdy wydawało się, że pełne odwrócenie losów meczu jest wciąż daleko, z pomocą przyszedł obrońca Verony, Koray Gunter, który nieatakowany przez nikogo, skierował piłkę do własnej bramki.

AC Milan dzięki tej wygranej awansował na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Wyprzedzić go może SSC Napoli, które ma jeden punkt straty, a swój mecz rozegra w niedzielę o 18:00 z Torino.