more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Stal Mielec uratowana? Miasto pomoże w zamian za promocję

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 16:36
Wydaje się, że Stal Mielec przezwyciężyła kryzys finansowy. W Urzędzie Miejskim w Mielcu doszło do podpisania umowy promocyjnej między prezydentem miasta Jackiem Wiśniewskim i klubem FKS Stal Mielec S.A.
Rafał Strączek, bramkarz Stali Mielec
Rafał Strączek, bramkarz Stali MielecFoto: mat. prasowe/stalmielec.com
  • Największe sukcesy Stali przypadają na lata 70. XX wieku. Klub wywalczył dwa mistrzostwa Polski — w sezonach 1972/1973 i 1975/1976
  • Prócz mistrzostwa Polski mielczanie dotarli również do ćwierćfinału Pucharu UEFA w sezonie 1975/1976
  • W zespole Stali Mielec występowali czołowi polscy piłkarze: Henryk Kasperczak, Grzegorz Lato, Jan Domarski, Andrzej Szarmach czy Zygmunt Kukla

Na łamach umowy między obiema stronami Stal Mielec otrzyma 900 tys. złotych brutto. Chodzi o promocję miasta przez podkarpacki klub, który występuje w Ekstraklasie

PAP Stal Mielec 1200.jpg
Wyboista droga dwukrotnego mistrza Polski. Stal Mielec nie zardzewiała i znów jest w elicie [TYLKO U NAS]

- Umowa opiewająca na kwotę 900 tys. zł. (brutto), zawiera szereg wyznaczonych działań związanych z promocją miasta Mielca, które mają być zrealizowane do końca bieżącego roku przez piłkarską spółkę i występującą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym drużynę PGE FKS Stali Mielec [...] Dodatkowa umowa promocyjna, to jedna z dwóch zaproponowanych przez Prezydenta Mielca Jacka Wiśniewskiego form ekonomicznego wsparcia dla piłkarskiej Stali, która po historycznym powrocie na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji finansowej - czytamy w komunikacie na oficjalnej stronie klubowej. 

Już wcześniej powodu kiepskiej sytuacji finansowej kibice Stali Mielec uruchomili zrzutkę w internecie, by wesprzeć klub, któremu widmo upadku zaglądało w oczy. Prezes mielczan Jacek Klimek jeszcze w sierpniu apelował do władz miast o pomoc w ratowaniu sytuacji finansowej klubu. 


Prócz pomocy od miasta w ramach promocji Mielca w najwyższej klasie rozgrywkowej pod uwagę brana jest jeszcze pożyczka dla klubu. 

TT nagroda Złota Piłka 1200F.jpg
Złota Piłka 2021. Kiedy odbędzie się ceremonia wręczenia nagrody "France Football"?

- Oprócz wspomnianej umowy w magistracie cały czas rozważana jest kwestia udzielenia klubowi pożyczki w kwocie 1mln 100 tys. zł. Zasady udzielenia tej pożyczki i wymagane dla niej zabezpieczenia, określone mają być na podstawie przygotowywanej przez biegłego rewidenta aktualnej wyceny wartości rynkowej akcji Spółki FKS Stal Mielec S.A. wraz z oceną jej aktualnej kondycji finansowej. Termin dokonania tej wyceny został przesunięty z 3 na 12 listopada 2021 r. - napisano w komunikacie klubowym. 

W 14. kolejce Ekstraklasy Stal Mielec zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę 7 listopada o godz. 17.30. Obecnie zespół z Podkarpacia zajmuje 10. miejsce w tabeli. 

Czytaj także:

red/Stalmielec.com

Zobacz także

Zobacz także