more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Marek Gołębiewski poznał swoją przyszłość. Legia Warszawa po rozmowach z litewskim trenerem?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 06:00
Jak informuje "sport.tvp.pl" włodarze Legii Warszawa po katastrofalnych wynikach w ostatnich tygodniach rozmawiali z trenerem z Litwy. Chodzi o 44-letniego Valdasa Dambrauskasa, który prowadził m.in. bułgarski Łudogorec Razgard, z którego odszedł na początku października. 
Piłkarze Legii Warszawa po meczu ze Stalą Mielec
Piłkarze Legii Warszawa po meczu ze Stalą MielecFoto: PAP/Leszek Szymański
  • W ostatnich tygodniach z Legii Warszawa zwolniony został Czesław Michniewicz. Jego miejsce zajął Marek Gołębiewski
  • Legia rywalizuje również w Lidze Europy, gdzie w grupie C zajmuje drugie miejsce
  • Zespół z Łazienkowskiej to obecny mistrz Polski 

Litwin na radarze?

Legia Warszawa przegrała w ostatniej kolejce Ekstraklasy na Łazienkowskiej ze Stalą Mielec (1:3). Obecnie drużynę mistrza Polski prowadzi Marek Gołębiewski, który przejął zespół po zwolnieniu Czesława Michniewicza. "Wojskowi" spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań i w tej chwili znajdują się w... strefie spadkowej. 

Rafał Strączek Stal Mielec 1200F.jpg
Ekstraklasa: Stal Mielec uratowana? Miasto pomoże w zamian za promocję

Według informacji "sport.tvp.pl" szefostwo Legii odbyło rozmowy z litewskim szkoleniowcem Valdasem Dambrauskasem, który pracował między innymi w takich klubach jak: HNK Gorica, RFS czy Żalgiris Wilno. Ostatecznie jednak 44-letni Dambrauskas wybrał ofertę z Hajduka Split.

Marzenie o Papszunie

Od dawna mówi się, że w Warszawie najbardziej zainteresowani są zatrudnieniem Marka Papszuna, obecnego trenera Rakowa Częstochowa, z którym osiągnął wiele sukcesów. Sam szkoleniowiec wicemistrza Polski kolejny raz już odniósł się do tych spekulacji. 

Miłe jest to, że moją osobę rozważa się w kontekście tak dużego klubu [...] To są jednak tylko spekulacje medialne i właściwie tyle. Wiąże mnie kontrakt z Rakowem na tę chwilę i nigdzie się nie wybieram. Tutaj pracuję i poświęcam się drużynie. Myślę, że zespół robi to z wzajemnością. Dzisiaj jestem skupiony na Rakowie - mówił wcześniej Papszun. 

Problem tkwi również w przepisach PZPN-u. Nawet gdyby chciano zmienić Gołębiewskiego, Papszun nie mógłby teraz pracować na Łazienkowskiej. Według regulaminu trener nie może prowadzić dwóch klubów w najwyższej klasie rozgrywkowej w jednej rundzie. 


Szansa dla Gołębiewskiego

Z kolei jak informują "Meczyki.pl": "Marek Gołębiewski zostaje na stanowisku trenera Legii Warszawa co najmniej do zimowej przerwy - taką decyzję podjęto w klubie po poniedziałkowych, całodniowych naradach". 

- Pomysł na wyjście z kryzysu? Na szybko nie da się tego zrobić, bo - jak widzimy - nie zrobiliśmy nawet pół kroku do przodu. To jest szereg działań, które trzeba podjąć - klub, zarząd. Od dwóch tygodni staraliśmy się pomóc zespołowi, ale widać, że jest jak jest... [...]  Zrobiłem ze sztabem wszystko, co trener może zrobić. Chcieliśmy mentalnie podbudować chłopaków. Zmieniliśmy dzisiaj ustawienie, wpuściłem piłkarzy, którzy mogli odmienić losy spotkania. Jak widzimy, efekt był żaden. Na gorąco nie będę podejmował decyzji personalnych. Zagraliśmy dzisiaj "padakę" i jedyne co mogę zrobić sensownego, to - jak wspomniałem - przeprosić kibiców. Oni po raz kolejny pokazali się z ekstraklasowej strony, a my nie - mówił po meczu ze Stalą Gołębiewski. 

Te słowa trenera Legii miały wywołać zamieszenie i zostały dziwnie odebrane przez włodarzy klubu. Wydaje się jednak, że Marek Gołębiewski pozostanie na stanowisku trenera "Wojskowych" do zimowej przerwy. 

Klaudia Berda Dawid Szulczek 1200F.jpg
Ekstraklasa: Dawid Szulczek poprowadzi Wartę Poznań. Najmłodszy trener w lidze odmieni losy "Zielonych"?

W tym sezonie warszawianie zanotowali już dziewięć porażek w lidze. Legia wciąż jednak rywalizuje w Lidze Europy, gdzie zajmuje drugie miejsce w grupie C. Ostatnio przegrała dwumecz z SSC Napoli. 

Po 14. kolejkach Legia Warszawa zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Ekstraklasy "Wojskowi" zagrają na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Mecz zaplanowano na 21 listopada w niedzielę o godz. 17.30.  

Czytaj także:

red/Sport.tvp.pl/Meczyki.pl/PR24.pl

Zobacz także

Zobacz także