more_horiz
Wiadomości

Rewolucja w KSW. Polsat przegrał z Viaplay

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 13:02
Szykuje się duża rewolucja na polskim rynku MMA. Począwszy od grudnia br. gale KSW będzie można oglądać na płatnej platformie streamingowej. Finansowo kibice zyskają na tej zmianie.
Po siedemnastu latach współpracy z Polsatem KSW przechodzi do Viaplay. Walki m.in. Mariusza Pudzianowskiego będzie można teraz oglądać za cenę miesięcznego abonamentu.
Po siedemnastu latach współpracy z Polsatem KSW przechodzi do Viaplay. Walki m.in. Mariusza Pudzianowskiego będzie można teraz oglądać za cenę miesięcznego abonamentu. Foto: Forum

Dwanaście gal KSW rocznie, transmisje w dziesięciu krajach

To już pewne – federacja KSW kończy trwającą 17 lat współpracę z grupą Polsat i przechodzi na platformę streamingową Viaplay. To tylko część rewolucji u polskiego giganta sceny MMA. W przyszłym roku Martin Lewandowski i Maciej Kawulski zorganizują aż 12 gal, zamiast jak to bywało dotychczas 4 do 6 rocznie.

Wszystkie wydarzenia będzie można teraz oglądać bez konieczności zakupu transmisji w systemie pay per view. Wystarczy miesięczny abonament u nordyckiego operatora. Jego cena to 34 zł, czyli mniej niż trzeba było zapłacić za pojedynczą relację w płatnych kanałach Polsatu.

KSW jednocześnie otwiera się na Europę – poza Polską gale dostępne będą jeszcze w dziewięciu krajach - Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Estonii, na Łotwie, Litwie i w Holandii.

Mocny debiutant

Współpraca federacji Lewandowskiego i Kawulskiego z grupą Polsat trwała od drugiej gali, która odbyła się 10 lipca 2004. Przez ponad siedemnaście lat transmisje można było oglądać na kanałach sportowych, w kanale otwartym, a od 2012 roku także w raczkującym wówczas w Polsce systemie pay per view. Pierwszym wydarzeniem pokazanym w ten sposób było KSW  19 z udziałem Mariusza Pudzianowskiego.

Pierwszym eventem, który pokaże Viaplay będzie KSW 65, zaplanowany na 18 grudnia br. w Gliwicach. W walce wieczoru zmierzą się dwie gwiazdy federacji – Mahmed Khalidov i Roberto Soldić.

Platforma nordyckiego nadawcy zadebiutowała w Polsce w sierpniu i trzeba przyznać, że zalicza mocne wejście. Obecnie dostępne są tam rozgrywki piłkarskiej Bundesligi z udziałem Roberta Lewandowskiego i innych Biało-Czerwonych, Ligi Europy, w której gra Legia Warszawa, Ligi Konferencji oraz hokejowej NHL. 

Czytaj także:

 

MK

Zobacz także

Zobacz także