more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: znamy program konkursów w Zakopanem. Ostatni moment na kupno biletów

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2021 11:33
Przed tygodniem polscy kibice w Wiśle mogli z bliska obserwować rywalizację najlepszych skoczków. Fani mogą czuć niedosyt, bo Polacy zawiedli. Już w połowie stycznia Puchar Świata w skokach ponownie zostanie rozegrany w Polsce, tym razem na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 
Wielka Krokiew w Zakopanem
Wielka Krokiew w ZakopanemFoto: Paweł Skraba
  • Konkursy Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się 15 i 16 stycznia 2022 roku
  • Organizatorzy wydarzenia opublikowali program imprezy, a także wskazali datę zakończenia dystrybucji wejściówek na zawody

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

W Zakopanem, tak jak w Wiśle, odbędzie się konkurs drużynowy i indywidualny - zaplanowane kolejno na sobotę (15 stycznia) i niedzielę (16 stycznia). W piątek (14 stycznia) skoczkowie wezmą udział w oficjalnym treningu oraz kwalifikacjach.

Polski Związek Narciarski poinformował, iż oba konkursy rozpoczną się o 16, natomiast kwalifikacje ruszą o 18.

W minionym sezonie Wielka Krokiew dwukrotnie gościła uczestników Pucharu Świata. W styczniu brylowali Austriacy oraz Marius Lindvik, a w lutym, kiedy Polacy zastępowali w kalendarzu chińskie Zhangjiakou, triumfowali Ryōyū Kobayashi oraz Halvor Egner Granerud.

Sprzedaż biletów na najbliższą edycję Pucharu Świata w Zakopanem prowadzi Tatrzański Związek Narciarski. Ceny wahają się od 200 do 750 PLN. Jak czytamy na oficjalnej stronie dystrybutora wejściówek, bilety można nabywać tylko do 12 grudnia. Z dniem 10 grudnia wstrzymana zostaje rejestracja nowych kont w sklepie.

Program zawodów Pucharu Świata w Zakopanem

14.01.2022, piątek

11:00 - odprawa techniczna
15:30 - oficjalny trening HS-140 (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

15.01.2022, sobota

15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

16.01.2022, niedziela

15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

W PŚ 2021/2022 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy.

Ekipa Doleżala w poszukiwaniu formy

W weekend 11 i 12 grudnia skoczkowie rywalizować będą w Klingenthal. 

Konkursy w Niżnym Tagile, Ruce i Wiśle były bardzo słabe w wykonaniu polskich skoczków. Jedynie w zawodach w Wiśle trzech Biało-Czerwonych awansowało do drugiej serii. W innych konkursach ledwo po dwóch Polaków zdobywało pucharowe punkty. Najlepsze miejsce to piąte Kamila Stocha w inauguracyjnych zawodach w Rosji. 

Nic dziwnego, że trener Michal Doleżal zarządził środki naprawcze. Na kolejne pucharowe konkursy w Klingenthal wybierze się tylko czterech polskich skoczków, choć nasz kraj może wystawić aż siedmiu zawodników. Inna szóstka uda się do Vikersund na zawody Pucharu Kontynentalnego, a Dawid Kubacki, Jakub WolnyAndrzej Stękała Klemens Murańka od środy będą w spokoju trenować w austriackim Ramsau. 

Czytaj także:

/red

Zobacz także

Zobacz także