more_horiz
Wiadomości

Ekstraklasa: Legia straci miliony i piłkarzy? Mahir Emreli skontaktował się z prawnikiem

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2021 06:00
Po przegranym 0:1 meczu z Wisłą Płock na piłkarzy Legii Warszawa czekało "gorące" powitanie ze strony pseudokibiców. Według portalu WP Sportowe Fakty Mahir Emreli, który był jednym z poszkodowanych, skontaktował się z prawnikiem ws. zerwania kontraktu ze stołecznym klubem.
Mahir Emreli może rozwiązać swój kontrakt z Legią Warszawa
Mahir Emreli może rozwiązać swój kontrakt z Legią WarszawaFoto: PAP/Piotr Nowak

Broniąca tytułu Legia Warszawa po niedzielnym spotkaniu z Wisłą Płock zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Warszawianie przegrali aż dwanaście meczów ligowych, w tym aż dziewięć z ostatnich dziesięciu spotkań. 

Po meczu piłkarze zostali zaatakowani, gdy wracali z Płocka do Legia Training Center w Książenicach. Napastnicy mieli wedrzeć się do autokaru, a wśród pokrzywdzonych wymienia się Mahira Emreliego, Luquinhasa i Rafę Lopesa, którzy siedzieli z przodu i padli ofiarą agresji. Brazylijczyk musiał mieć głowę obłożoną lodem. Na miejscu szybko znalazła się policja, która udaremniła dalszą eskalację przemocy.

Skandaliczne zajścia mogą mieć poważne konsekwencje dla Legii, która nawet bez tego znajduje się w olbrzymich tarapatach. Jeśli wiadomości o pobiciu się potwierdzą, każdy z piłkarzy będzie mógł wnioskować o rozwiązanie kontraktu z winy klubu i zostać wolnym zawodnikiem.

Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, kilku z nich aktualnie rozważa taki krok, a jeden z nich już zdążył skontaktować się z prawnikiem. Chodzi o napastnika Mahira Emreliego. Azer był jednym z piłkarzy, którzy podczas ataku pseudokibiców oberwali najbardziej.

Według informacji portalu zawodnik udał się na obdukcję, a lekarz zalecił mu dwa dni odpoczynku. To oznacza, że nie zagra w środowym meczu z Zagłębiem Lubin. W zaistniałej sytuacji spotkanie z Wisłą mogło być ostatnim występem azerskiego napastnika dla "Wojskowych", który czeka na odpowiedź prawnika w sprawie szans na zerwanie kontraktu ze stołecznym klubem.

Czytaj także:

JK

Zobacz także

Zobacz także