more_horiz
Wiadomości

Kto powinien zastąpić Paulo Sousę? Nawałka faworytem kibiców

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 08:30
Po tym, jak Paulo Sousa oficjalnie opuścił reprezentację Polski, PZPN rozpoczyna poszukiwania jego następcy. Spośród dwóch najpoważniejszych kandydatur, zdaniem czytelników naszego portalu, do pracy z Biało-Czerwonymi powinien wrócić Adam Nawałka.
Adam Nawałka wróci do reprezentacji Polski?
Adam Nawałka wróci do reprezentacji Polski? Foto: shutterstock.com/MaciejGillert

Adam Nawałka i Czesław Michniewicz - to dwie najpopularniejsze opcje szkoleniowców, którzy mogą wcielić się w rolę "strażaków" i ratować dla reprezentacji Polski baraże po zachowaniu Paulo Sousy. 

Za pierwszym z nich przemawia głównie historia i doświadczenie na tym stanowisku. Jako selekcjoner doprowadził naszą kadrę do największego sukcesu w XXI wieku - ćwierćfinału Euro 2016 i choć dwa lata później nasi piłkarze fatalnie zaprezentowali się w Rosji, dwa awanse do wielkich imprez to imponujący w naszych warunkach wpis do CV. Jak zdradził dziennikarz Roman Kołtoń w programie "Prawda Futbolu", Nawałka miał mu powiedzieć, że reprezentacji się nie odmawia.

Czesław Michniewicz z powodzeniem prowadził kadrę U-21, a następnie doprowadził Legię Warszawa do mistrzostwa Polski i fazy grupowej Ligi Europy. Znany jest z umiejętności przygotowania i realizacji planu taktycznego na konkretnego przeciwnika, co przy specyfice turnieju barażowego może mieć kluczowe znaczenie. 


Posłuchaj
00:23 Jacek Bąk Sousa 1 Zdaniem Bąka teraz naszą kadrę powinien objąć polski trener (PR1)

 

Czytelnicy naszego portalu wyżej cenią Nawałkę, na którego oddało głos 51,2% z nich. Michniewicz cieszy się zaufaniem 28,6%, a 20,2% z nich uważa, że Sousę powinien zastąpić ktoś inny. W komentarzach padają nazwiska Dariusza Banasika z Radomiaka, Michała Probierza, Jerzego Brzęczka czy... (tu już należy doszukiwać się ironii) Zbigniewa Bońka.

Jan Tomaszewski: to najszczęśliwsza dymisja w historii polskiej piłki

Czytaj także:

red/IAR

Zobacz także

Zobacz także