more_horiz
Wiadomości

"Marusarz - Tatrzański Orzeł". Premiera filmu o Stanisławie Marusarzu zimą 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:00
Wkrótce na ekranach pojawi się film "Marusarz - Tatrzański Orzeł" w reżyserii Marka Bukowskiego. Produkcja przedstawia losy wybitnej postaci polskiego sportu - skoczka narciarskiego, dwuboisty, alpejczyka i czterokrotnego olimpijczyka Stanisława Marusarza. 
Premiera filmu Tatrzański orzeł odbędzie się 16 stycznia 2022 roku po zawodach PŚ w Zakopanem
Premiera filmu "Tatrzański orzeł" odbędzie się 16 stycznia 2022 roku po zawodach PŚ w ZakopanemFoto: print screen/www.studiobesta.pl

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

W Zakopanem będą wysłannicy Polskiego Radia. Na relacje z rywalizacji na Wielkiej Krokwi zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę PolskieRadio24.pl

"Marusarz - Tatrzański Orzeł" na ekranie

Film "Marusarz - Tatrzański Orzeł" przedstawia karierę i życie polskiego, legendarnego skoczka narciarskiego Stanisława Marusarza, który m.in. w Lahti w 1938 roku został wicemistrzem świata.

Spektakularny skok Marusarza w garniturze podczas Turnieju Czterech Skoczni w 1966 roku stał się pretekstem do opowiedzenia jego losów, a także historii jego siostry Heleny - utalentowanej narciarki, uczestniczki ruchu oporu, zamordowanej przez nazistów w 1941 roku.

W filmie "Marusarz - Tatrzański Orzeł" Marka Bukowskiego w rolę głównego bohatera Stanisława Marusarza "Dziadka" wcielił się Mateusz Janicki, w roli żony widzowie zobaczą Olgę Szostak, a siostrę, Helenę Marusarzównę, zagrała Marta Wiśniewska.

Kim był Stanisław Marusarz? 

Stanisław Marusarz to wybitna postać polskiego sportu - skoczek narciarski, dwuboista i alpejczyk, czterokrotny olimpijczyk, siedmiokrotny uczestnik narciarskich mistrzostw świata, a przy tym niezwykły człowiek - wielokrotnie odznaczony żołnierz Armii Krajowej i kurier tatrzański. Tę wyjątkową osobowość będzie miała teraz możliwość poznać szeroka publiczność. Wszystko za sprawą filmu Telewizji Polskiej, który swoją prapremierę będzie miał w Zakopanem.

Przedpremierowy pokaz specjalny będzie miał miejsce 13 stycznia w zakopiańskim Kinie Sokół.

Widzowie też będą mogli zobaczyć film 16 stycznia o godz. 18.20 po zakończeniu transmisji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

Zdjęcia do filmu "Marusarz - Tatrzański Orzeł" zakończyły się 29 kwietnia br. Realizowane były m.in. w Łęczycy, Warszawie, Zakopanem i Chochołowie.

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Czytaj także: 

/Studiobesta.pl/Tygodnik Podhalański

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także