more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Yukiya Sato wygrał kwalifikacje w Bischofshofen. Pięciu Polaków w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2022 15:31
Japończyk Yukiya Sato okazał się najlepszy w kwalifikacjach do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Bischofshofen. Do zawodów awansowało pięciu reprezentantów Polski. Najwyżej z Biało-Czerwonych uplasował się Paweł Wąsek, który zajął 19. miejsce. 
Paweł Wąsek spisał się najlepiej z Biało-Czerwonych
Paweł Wąsek spisał się najlepiej z Biało-Czerwonych Foto: Forum/Reuters/LISI NIESNER
  • Do konkursu, poza Wąskiem, zakwalifikowali się Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny i Andrzej Stękała 
  • Początek pierwszej serii zaplanowano na godzinę 16 

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Skoczkowie pozostali w Bischofshofen po zakończeniu 70. Turnieju Czterech Skoczni. Na sobotę zaplanowano konkurs indywidualny, a na niedzielę zawody drużynowe. 

W kwalifikacjach udział wzięło 62 skoczków. Najlepszy okazał się Yukiya Sato po skoku na odległość 139 metrów. Japończyk wyprzedził swojego rodaka, triumfatora Turnieju Czterech Skoczni - Ryoyu Kobayashiego (137 m). Trzecie miejsce zajął najlepszy z gospodarzy - Jan Hoerl (136,5 m).

Do zawodów zakwalifikowali się wszyscy startujący reprezentanci Polski. Najwyżej z Biało-Czerwonych sklasyfikowany został Paweł Wąsek, który zajął 19. miejsce po skoku na odległość 131,5 metra. Piotr Żyła (128 m) był dwudziesty trzeci., a Dawid Kubacki (126 m) - trzydziesty drugi. W konkursie wystartują także Jakub Wolny (120 metrów i 46. miejsce) i Andrzej Stękała (117,5 m i 48. miejsce). 

Do Bischofshofen nie przyjechał najbardziej utytułowany z polskich skoczków. Trzykrotny mistrz olimpijski Kamil Stoch został odesłany do domu po słabych występach w dwóch pierwszych konkursach w Niemczech. Skoczek z Zębu w pierwszej kolejności ma odpocząć, a potem skupić się na treningu motorycznym. 

Pierwsza seria konkursu rozpocznie się o 16. Relacja tekstowa na portalu PolskieRadio24.pl  

Czytaj także:

/empe 

Zobacz także

Zobacz także