PŚ w biathlonie: duży awans Hojnisz-Staręgi. Polka najwyżej w sezonie

2022-01-09, 16:50

Monika Hojnisz-Staręga ma za sobą najlepszy start w sezonie . Foto: PAP/Maciej Kulczyński

Monika Hojnisz-Staręga, dzięki bardzo dobremu strzelaniu, zajęła 13. miejsce w biegu pościgowym na 10 km biathlonowego Pucharu Świata. W niemieckim Oberhofie ponownie najlepsza była Norweżka Marte Olsbu Roeiseland, która umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Hojnisz-Staręga w piątkowym sprincie była 47. i w niedzielę wystartowała 1.49 po Roeiseland. Polka dobrze biegła, a jeszcze lepiej strzelała i systematycznie pięła w górę klasyfikacji. Po drugim bezbłędnym strzelaniu była już 23., później 18, a mimo że w czasie ostatniej próby raz spudłowała i musiała pokonać rundę karnę, to przesunęła się na 13. pozycję. To jej najwyższa lokata w tym sezonie.

Do triumfatorki Polka stracił 2.18,7, ale Roeiseland wygrała niezagrożona, odnosząc szóste zwycięstwo w sezonie. Ponad pół minuty po niej finiszowała startująca jako dziewiąta Szwedka Hanna Oeberg, a trzecia była Białorusinka Dzinara Alimbiekawa - strata 42,7.

Kamila Żuk, druga z Polek w biegu na dochodzenie, która w sprincie była 19., już po pierwszej wizycie na strzelnicy i dwóch błędach straciła szansę na wysoką lokatę. Łącznie spudłowała ośmiokrotnie i zajęła 45. miejsce - 4.52,6 za triumfatorką.