more_horiz
Wiadomości

Zakopane gotowe na PŚ w skokach? "Jak będzie trzeba, to śnieg weźmiemy ze Słowacji"

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 16:42
W najbliższy weekend (14-16 stycznia) w Zakopanem odbędzie się PŚ w skokach narciarskich. Według zapewnień organizatorów nie ma zagrożenia odwołania zawodów na Wielkiej Krokwi. 
Jak zapewniają organizatorzy nie ma zagrożenia odwołania Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (14-16 stycznia)
Jak zapewniają organizatorzy nie ma zagrożenia odwołania Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (14-16 stycznia)Foto: Shutterstock.com/MarKord
  • Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch - 16. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy, Polacy są na szóstym miejscu 
  • W poprzednim sezonie triumfował Norweg Halvor Egner Granerud
  • Po zawodach Zakopanem skoczkowie przeniosą się do niemieckiego Titisee-Neustadt (22-23 stycznia)

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl

Stoch wróci na Zakopane?

Biało-Czerwoni są po zawodach PŚ w austriackim Bischofshofen na skoczni narciarskiej im. Paula Ausserleitnera. W niedzielnym konkursie drużynowym Polacy zajęli piąte miejsce, choć przez chwilę liczyli się w walce o podium. 

Teraz przed skoczkami konkursy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie wystąpią podopieczni trenera Michala Doleżala. Dużo mówi się o możliwym powrocie Kamila Stocha. Najlepszy polski zawodnik został wycofany z rywalizacji w PŚ w trakcie 70. Turnieju Czterech Skoczni ze względu na kiepskie wyniki sportowe. Trzykrotny mistrz olimpijski wrócił do kraju. 

Co z pogodą w Tatrach?

Przed weekendem PŚ w Zakopanem pojawiały się z doniesienia, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych może pojawić się zagrożenie odwołania zawodów. Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego - Andrzej Kozak zapewnił w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim", że wszystko jest pod kontrolą. 

Prezes TZN zaznaczył, że brak śniegu nigdy nie był problemem w historii PŚ w Zakopanem. - Jakby trzeba było, to sobie śnieg przywieziemy ze Słowacji - przyznał. Jedynym problemem w stolicy Tatr podczas zbliżającego się weekendu może być... wiatr. 

Organizatorzy PŚ nie mają zmartwień w przypadku ewentualnych dodatnich temperatur. - Odkąd mrożone są tory lodowe na rozbiegu skoczni nie trzeba się też obawiać dodatniej temperatury. Tory, dzięki specjalnemu agregatowi podobnemu do lodówki, utrzymywane są w temperaturze minus siedem stopni. Po remoncie skoczni ten system pozwala organizatorom spać spokojnie - czytamy na "24tp.pl". 

Drużynówka na Wielkiej Krokwi

Na Wielkiej Krokwi zawodnicy będą po raz trzeci w tym sezonie rywalizować w konkursie drużynowym, który odbędzie się w sobotę 15 stycznia. Dzień później zaplanowano zawody indywidualne, do których kwalifikacje odbędą się w piątkowe popołudnie. 

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Ryoyu Kobayashi przed Niemcem Karlem Geigerem i Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Najwyżej z Polaków plasuje się Kamil Stoch, który jest 16. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Norwegami i Niemcami. Biało-Czerwoni są na szóstym miejscu.

PŚ 2021/2022 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy.


W ubiegłej edycji Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce. 
 

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Program PŚ w Zakopanem

14 stycznia, piątek

18.00 - kwalifikacje

15 stycznia, sobota 

16.00 - konkurs drużynowy

16 stycznia, niedziela

16.00 - konkurs indywidualny

Czytaj także: 

/Tygodnik Podhalański/PolskieRadio24.pl

Zobacz także

Zobacz także