more_horiz
Wiadomości

Zakopane przygotowuje się na PŚ w skokach. Wielka Krokiew czeka na zawodników

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 11:11
W najbliższy weekend (14-16 stycznia) w Zakopanem odbędzie się PŚ w skokach narciarskich. W ostatnich dniach na Wielkiej Krokwi trwały prace związane z przygotowaniem obiektu im. Stanisława Marusarza.
W Zakopanem trwają przygotowania Wielkiej Krokwi na zbliżający się Puchar Świata w skokach, który odbędzie się w dniach 14-16 stycznia na obiekcie im. Stanisława Marusarza
W Zakopanem trwają przygotowania Wielkiej Krokwi na zbliżający się Puchar Świata w skokach, który odbędzie się w dniach 14-16 stycznia na obiekcie im. Stanisława MarusarzaFoto: FORUM/Marcin Szkodzinski
  • Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch - 16. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy, Polacy są na szóstym miejscu 
  • W poprzednim sezonie triumfował Norweg Halvor Egner Granerud
  • Po zawodach Zakopanem skoczkowie przeniosą się do niemieckiego Titisee-Neustadt (22-23 stycznia)

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

W Zakopanem będą wysłannicy Polskiego Radia. Na relacje z rywalizacji na Wielkiej Krokwi zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę PolskieRadio24.pl

Kamil Stoch wraca

W dniach 14-16 stycznia na Wielkiej Krokwi odbędzie się PŚ w skokach - po raz drugi w tym sezonie w Polsce [wcześniej w Wiśle w dniach 4-5 grudnia]. 

Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie wystąpią podopieczni trenera Michala Doleżala. W ostatniej rozmowie z Radiem ZET sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel potwierdził, że Kamil Stoch wystartuje w PŚ w Zakopanem.

Przypomnijmy, że najlepszy polski zawodnik został wycofany z rywalizacji w PŚ w trakcie 70. Turnieju Czterech Skoczni ze względu na kiepskie wyniki sportowe. Trzykrotny mistrz olimpijski wrócił do kraju, gdzie w ostatnich dniach trenował na Wielkiej Krokwi. 

W piątkowych kwalifikacjach do PŚ w Zakopanem Polacy mogą wystawić 12 skoczków. 

Przygotowania w stolicy Tatr

Przed weekendem PŚ w Zakopanem pojawiały się z doniesienia, że z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych może pojawić się zagrożenie odwołania zawodów. Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego - Andrzej Kozak mówił w rozmowie z "Tygodnikiem Podhalańskim", że wszystko jest pod kontrolą. 

Prezes TZN zaznaczył, że brak śniegu nigdy nie był problemem w historii PŚ w Zakopanem. - Jakby trzeba było, to sobie śnieg przywieziemy ze Słowacji - przyznał. Jedynym problemem w stolicy Tatr podczas zbliżającego się weekendu może być... wiatr. 

Organizatorzy PŚ nie mają zmartwień w przypadku ewentualnych dodatnich temperatur. - Odkąd mrożone są tory lodowe na rozbiegu skoczni nie trzeba się też obawiać dodatniej temperatury. Tory, dzięki specjalnemu agregatowi podobnemu do lodówki, utrzymywane są w temperaturze minus siedem stopni. Po remoncie skoczni ten system pozwala organizatorom spać spokojnie - czytamy na "24tp.pl". 

W ostatnich dniach na Wielkiej Krokwi trwały prace związane z przygotowaniem warstwy śniegu, tak by spełniała oczekiwania skoczków i delegatów technicznych FIS - informuje "Tygodnik Podhalański". Na obiekcie im. Stanisława Marusarza pracuje grupa ludzi oraz ratrak przymocowany specjalną liną, który bezproblemowo porusza się po skoczni. 

Drużynówka na Wielkiej Krokwi

W Zakopanem zawodnicy będą po raz trzeci w tym sezonie rywalizować w konkursie drużynowym, który odbędzie się w sobotę 15 stycznia. Dzień później zaplanowano zawody indywidualne, do których kwalifikacje odbędą się w piątkowe popołudnie. 

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Ryoyu Kobayashi przed Niemcem Karlem Geigerem i Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. Najwyżej z Polaków plasuje się Kamil Stoch, który jest 16. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Norwegami i Niemcami. Biało-Czerwoni są na szóstym miejscu.

PŚ 2021/2022 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy.

W ubiegłej edycji Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce.  

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Program PŚ w Zakopanem

14 stycznia, piątek

18.00 - kwalifikacje

15 stycznia, sobota 

16.00 - konkurs drużynowy

16 stycznia, niedziela

16.00 - konkurs indywidualny

Źródło: YouTube/Tygodnik Podhalański 1


Czytaj także: 

/Tygodnik Podhalański/PR24.pl

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także