more_horiz
Wiadomości

PŚ w skokach: Oficjalnie: Kamil Stoch nie wystąpi w Zakopanem. "Pęka mi serce"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 16:54
Kamil Stoch nie wystąpi w Zakopanem - taką informację oficjalnie potwierdził PZN. Sam skoczek odniósł się do pechowej sytuacji na Instagramie. "Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból" - napisał.
Kamil Stoch przeżywał ostatnio załamanie formy
Kamil Stoch przeżywał ostatnio załamanie formy Foto: PAP/Grzegorz Momot

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

W Zakopanem będą wysłannicy Polskiego Radia. Na relacje z rywalizacji na Wielkiej Krokwi zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę PolskieRadio24.pl

Mistrz wycofany z rywalizacji 

Kamil Stoch, który ostatnio przeżywał załamanie formy i został wycofany z rywalizacji w trakcie 70. Turnieju Czterech Skoczni, miał wrócić do skakania w Pucharze Świata już w najbliższy weekend. Najbardziej utytułowany polski skoczek znajdzie się w kadrze Biało-Czerwonych na konkursy w Zakopanem (15-16 stycznia). 

Trzykrotny mistrz olimpijski od poniedziałku trenował w Zakopanem. Jego skoki miały wyglądać lepiej niż podczas Turnieju Czterech Skoczni. W środę okazało się, że Kamil Stoch nie będzie tego dnia oddawał kolejnych skoków.

Prognozy nie były optymistyczne 

Według TVP Sport, lider polskiej kadry podkręcił kostkę podczas rozruchu przed treningu. 

– Stoch podkręcił kostkę podczas rozruchu. Ma nadzieję, że skoczy w Pucharze Świata - powiedział sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel w rozmowie z portalem sport.tvp.pl.

Najnowsze doniesienia nie należą do optymistycznych. Lekarz kadry skoczków Aleksander Winiarski przyznał, że uraz jest groźniejszy, niż się wcześniej wydawało.

– Kamil ma skręcony staw skokowy z dosyć dużym obrzękiem. W tym momencie pojechał na zdjęcia rentgenowskie. Będziemy wiedzieli czy nie ma uszkodzonych kości. Sądzę, że nie. Tak czy inaczej uraz nie był wcale mały. Zawodnik najprawdopodobniej będzie musiał zostać wykluczony z najbliższych konkursów. Występ naprawdę jest mało prawdopodobny – powiedział doktor Winiarski portalowi sport.tvp.pl.

PZN potwierdził smutną informację

Polski Związek Narciarski oficjalnie poinformował na Twitterze, że Kamil Stoch nie wystąpi w Zakopanem. W jego miejsce powołany został Jan Habdas.


Polski mistrz odniósł się do swojej pechowej sytuacji na Instagramie.

"Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem. Mimo wszystko chce ten weekend dzielić z Wami" - napisał.

Lista startowa będzie obszerna 

Pucharowa rywalizacja na Wielkiej Krokwi rozpocznie się w piątek od oficjalnych treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego. W sobotę skoczkowie mają rywalizować w konkursie drużynowym. O indywidualne zwycięstwo powalczą dzień później. 

Według prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzeja Kozaka, do rywalizacji w Zakopanem zgłosiło się aż 76 skoczków z osiemnastu państw. W tym gronie ma znaleźć się dwunastu Biało-Czerwonych. 

Program PŚ w Zakopanem

14 stycznia, piątek

18.00 - kwalifikacje

15 stycznia, sobota 

16.00 - konkurs drużynowy

16 stycznia, niedziela

16.00 - konkurs indywidualny

Czytaj także: 


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także