more_horiz
Wiadomości

Kamil Stoch jak Kamil Glik - doznał kontuzji podczas gry w siatkonogę

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2022 09:37
Sezonu 2021/2022 Kamil Stoch nie może zaliczyć do udanych. Oprócz obniżki formy sportowej, Polak doznał pechowej kontuzji... podczas gry w siatkonogę.
Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystąpi w Zakopanem
Kamil Stoch z powodu kontuzji nie wystąpi w ZakopanemFoto: Paweł Skraba

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

W Zakopanem będą wysłannicy Polskiego Radia. Na relacje z rywalizacji na Wielkiej Krokwi zapraszamy do radiowej Jedynki oraz na stronę PolskieRadio24.pl

- Do skręcenia doszło podczas gry w siatkonogę. Teraz minimum tydzień przerwy, a potem zobaczymy. Do igrzysk wszystko powinno być ok - powiedział w programie "Sportowy wieczór" w TVP Sport doktor Aleksander Winiarski.

Trudny czas

Trwa szczególnie trudny czas w karierze polskiego skoczka. Kamil Stoch, który ostatnio przeżywał załamanie formy i został wycofany z rywalizacji w trakcie 70. Turnieju Czterech Skoczni, miał wrócić do skakania w Pucharze Świata już w najbliższy weekend. Najbardziej utytułowany polski skoczek znajdzie się w kadrze Biało-Czerwonych na konkursy w Zakopanem (15-16 stycznia). 

Polak od poniedziałku trenował w Zakopanem. Jego skoki miały wyglądać lepiej niż podczas Turnieju Czterech Skoczni. W środę okazało się, że Kamil Stoch nie będzie tego dnia oddawał kolejnych skoków.

Trzykrotny mistrz olimpijski skomentował pechową sytuację na Instagramie.

"Pęka mi serce. Ostatni poniedziałkowy skok dał mi tyle wiary, energii i radości, że już nie mogłem doczekać się dzisiejszego treningu. Rozgrzewka, sekunda nieuwagi, nawet nie wiem jak to nazwać i ból... Kostka spuchła i zmieniła kolor. Kilkugodzinne zabiegi, konsultacje, diagnozy. Zerwana torebka stawowa, nie dane mi będzie wystartować w Zakopanem. Mimo wszystko chce ten weekend dzielić z Wami" - napisał.

Lista startowa będzie obszerna 

Pucharowa rywalizacja na Wielkiej Krokwi rozpocznie się w piątek od oficjalnych treningów i kwalifikacji do konkursu indywidualnego. W sobotę skoczkowie mają rywalizować w konkursie drużynowym. O indywidualne zwycięstwo powalczą dzień później. 

Według prezesa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzeja Kozaka, do rywalizacji w Zakopanem zgłosiło się aż 76 skoczków z osiemnastu państw. W tym gronie ma znaleźć się dwunastu Biało-Czerwonych. 

Program PŚ w Zakopanem

14 stycznia, piątek

18.00 - kwalifikacje

15 stycznia, sobota 

16.00 - konkurs drużynowy

16 stycznia, niedziela

16.00 - konkurs indywidualny

Czytaj także: 


kp

Zobacz także

Zobacz także