more_horiz
Wiadomości

Pekin 2022. Polacy uratują igrzyska? Małysz: wcześniej trzeba było podjąć odważne decyzje

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 09:04
Polscy skoczkowie nie mają za sobą dobrego weekendu podczas PŚ w Zakopanem. - Brawa za walkę. Choć do poziomu najlepszych ciągle jeszcze sporo nam niestety brakuje - komentował po konkursie drużynowym Adam Małysz, dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. 
Adam Małysz skomentował ostatnią formę Biało-Czerwonych podczas weekendu Pucharu Świata w Zakopanem
Adam Małysz skomentował ostatnią formę Biało-Czerwonych podczas weekendu Pucharu Świata w ZakopanemFoto: PAP/Grzegorz Momot
  • Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Japończyk Ryoyu Kobayashi, najwyżej z Polaków jest Kamil Stoch - 17. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy, Polacy są na szóstym miejscu 
  • W poprzednim sezonie triumfował Norweg Halvor Egner Granerud
  • Kolejne zawody PŚ odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt (22-23 stycznia)

Portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny. Relacje na żywo z konkursów, analizy, wywiady, klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 - zapraszamy na stronę skokinarciarskie​.polskieradio24.pl 

Zmiany przed Pekinem

Po zawodach na Wielkiej Krokwi rywalizacje przeniesie się do niemieckiego Titisee-Neustadt. Trener kadry Michal Doleżal zdecydował się jednak na zmiany w składzie i w ekipie Biało-Czerwonych zabraknie olimpijczyków: Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły, Pawła Wąska i Stefana Huli. Wszystko musi jeszcze zatwierdzić PZN.

Adam Małysz również jest zdania, że "piątka" na igrzyska nie powinna startować w Titisee-Neustadt. Kadrę reprezentować będą Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. 

- Sam już dawno sygnalizowałem, że naszym zawodnikom potrzebne są spokojne treningi. Dostałem za to wtedy po uszach. Wydaje mi się, że wcześniej trzeba było podjąć odważne decyzje. Można było odpuścić starty w Pucharach Świata i wtedy spokojnie potrenować. Mam nadzieję, że nie będzie teraz za późno na szukanie formy, a tydzień spędzony w Zakopanem będzie dobrze wykorzystany i uratujemy igrzyska - przyznał Adam Małysz w rozmowie z portalem "Onet". 

Adam Małysz rozczarowany

Czterokrotny olimpijczyk stwierdził, że ogólnie to nie był udany weekend PŚ w wykonaniu Polaków. - No przykry weekend [...] Chcielibyśmy, by było dużo lepiej - powiedział Małysz. 

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ jest Ryoyu Kobayashi przed Niemcem Karlem Geigerem i Norwegiem Mariusem Lindvikiem. Najwyżej z Polaków plasuje się Kamil Stoch, który jest 17. W Pucharze Narodów prowadzą Austriacy przed Niemcami i Norwegami. Biało-Czerwoni są na szóstym miejscu.

Posłuchaj
00:18 Adam Małysz o Stochu.mp3 _ Kamil czuje się zdecydowanie lepiej, Jest głodny sukcesów - powiedział Adam Małysz w rozmowie z Polskim Radiem (IAR)

 

PŚ 2021/2022 zaplanowano łącznie 28 konkursów indywidualnych i siedem drużynowych, w tym dwa zespołów mieszanych. Rywalizacja zakończy się 27 marca w słoweńskiej Planicy.

W ubiegłej edycji Kryształową Kulę zdobył Norweg Halvor Egner Granerud. Kamil Stoch zajął trzecie miejsce.  

PŚ skoki serwis sezon 2021 2022 baner grafika 1200x660.jpg
SERWIS SPECJALNY - PŚ W SKOKACH 2021/2022

Czytaj także: 


Piotr Żyła skończył 35 lat:

PolskieRadio24.pl


/Facebook/Onet/Skijumping.pl

Zobacz także

Zobacz także